توزیع 316 میلیارد تومان اعتبار در شهر رشت

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، پناهی دارم در اولین جلسه کمیسیون شهرسازی به منظور توزیع وام سال 1401 از میان سه محل اعطای وام تملک دارایی های سرمایه ای استان، قانون استفاده متوازن و 3 درصد نفت و گاز با حضور نمایندگان شهرستان در شورای اسلامی برگزار شد و ضمن تسلیت وی خاطرنشان کرد: با فرارسیدن دهه محرم و ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، تخصیص، توزیع و هزینه اعتبارات باید بر اساس مناطقی که سهم متعادل، عادلانه و با سرعت بیشتری دارند انجام شود. روند اجرای پروژه ها و تداوم ارائه خدمات .

امام پناهی با بیان اینکه با توجه به محرومیت های فراوان رشت در مناطق مختلف و پس از گذشت سال ها 3 درصد سهم نفت و گاز به این شهرستان اختصاص یافته است که 50 درصد آن برای محرومیت زدایی از مناطق روستایی و کمتر برخوردار می شود، تصریح کرد: این سهم به شهر رشت تبدیل شده است. وجود دارد: رشد 44.1 درصدی وام ها نسبت به سال 1400; امسال 316766900000 تومان به شهر رشت اختصاص می یابد.

فرماندار رشت با اشاره به لزوم کار جهادی و تلاش شبانه روزی برای محرومیت زدایی از چهره شهر به ویژه در مناطق روستایی گفت: نهادهایی مانند آب و فاضلاب، راهداری و حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن و … جهاد کشاورزی و برق که مناسبتر است با مقوله عمران و آبادانی روستاها با تلاش بیشتر در جهت توسعه روستایی گام بردارند.

وی پروژه های برق، آب شرب و راه روستایی را از مهمترین نیازهای شهرستان، تکمیل خطوط آبرسانی سنگر تا کوچ صفهان، تامین آب شرب منطقه سراوان با استفاده از مخزن 6000 مترمکعبی گلسرک و همچنین آسفالت و آسفالت عنوان کرد. بهسازی بیش از 90 کیلومتر راه روستایی با اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان در سال گذشته را نخستین گام در جهت برقراری عدالت در خدمت رسانی دانست و خواستار تداوم این راه شد.

  اقدامات جدید برای حمایت از کودکان اروپایی

در ادامه این جلسه دکتر احمدی نماینده مردم رشت و همام در شورای اسلامی نیز از زحمات نهادهای ذیربط در مدیریت منابع آبی و وارد شدن هرچه کمتر خسارت به کشاورزان قدردانی کرد و گفت: باید مسئولان امر رسیدگی کنند. زبان مطالبات مردم و تلاش برای خدمت رسانی مطلوب و حرکت جهادی محرومیت زدایی برای مردم قابل لمس است.

در ادامه سردار آقازاده دیگر نماینده رشت و همام نیز اظهار داشت: برای جبران عقب ماندگی شهرستان در بسیاری از شاخص های رفاهی استانی و کشوری باید انصاف را در توزیع اعتبارات بر اساس شاخص های رفاهی رعایت کنیم.

مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و همام با اشاره به نقش تخصیص بودجه هدفمند در تحول اقتصادی شهرستان گفت: تخصیص اعتبار به پروژه های دارای اولویت بالاتر و تکمیل پروژه هایی مانند رشت تا بندر کاسپین. راه آهن به عنوان یکی از پروژه های مهم کشور می تواند نقش مهمی در توانمندسازی و رونق اقتصادی شهرستان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید