تداوم سامانه موسمی در خوزستان

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمد سبززاری مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با توجه به تقویت سامانه موسمی در خوزستان تا پایان روز سه شنبه هفته جاری (به ویژه امروز تا یکشنبه) همچنان بارش باران، رعد و برق و احتمال بارش تگرگ در مناطق پوداتلیوی وزش باد ملایم و گاهی وزش تندباد ناگهانی، وزش گرد و غبار محلی و همرفتی و طغیان رودخانه ها در استان به ویژه در مناطق شرق، شمال شرق و جنوب شرق استان خواهد بود.

وی افزود: همچنین شمال خلیج فارس تا اواخر وقت سه شنبه طوفانی و تا چند ساعت رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود. رطوبت و بارش باران حداقل تا پایان هفته در خوزستان ادامه دارد.

سبززاری ادامه داد: در 24 ساعت گذشته میزان بارندگی در ایستگاه های هواشناسی مسجد سلیمان 8.5، بستان 8.4، دسپارت 5.6، لالی 0.8 و اهواز 0.01 میلی متر ثبت شد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در 24 ساعت گذشته شوش و بستان به ترتیب در خوزستان با 42.8 درجه سانتیگراد بیشترین و کمترین دما و در دهدز با 20.7 درجه سانتیگراد داشتند. بیشینه دمای هوای اهواز در این مدت 41.6 و کمینه آن 33.5 درجه سانتیگراد بوده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان پیش از این در خصوص ورود توده موسمی هند به سطح قرمز هشدار داده و اعلام کرده بود: تداوم، تمدید و تقویت فعالیت همرفتی و موسمی در استان از ظهر روز جمعه 16 مرداد تا اواخر روز یکشنبه 9 مرداد 1401 در استان. بارش باران و رعد و برق و احتمال وزش تگرگ و وزش باد شدید (به ویژه در بعدازظهر) و طغیان رودخانه ها به ویژه در نواحی شرق، شمال شرق و جنوب شرق و گرد و غبار و احتمال طوفان در خوزستان معمولی خواهد بود.

  هوشنگ ابتهاج در بیمارستان بستری است

صدیکی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز در خصوص احتمال آبگرفتگی معابر، فعال شدن رودخانه های فصلی و طغیان در شهرهای اندیکا، باغملک، ایذه، رامهرمز، هفتکل، رامشیر، امیدیه، آغاجاری در استان هشدار داد. ، بهبهان، مسجد سلیمان، لالی، دزپارت، ماهشهر و خندیجان هشدار داده بودند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، از ابتدای مردادماه تاکنون 21 استان کشور درگیر سیل شده اند. استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد و تهران بیشترین آسیب دیدگی ها از این سامانه در جمعه شب بودند.

مهدی ولی پور افزود: در آخرین سیل در کشور 56 نفر جان باختند و 18 نفر مفقود شدند.

دیدگاهتان را بنویسید