بیمه رایگان افراد فاقد بیمه در طرح درور

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمدجواد راعی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که هموطنانی که بیمه ندارند پس از طی مراحل ثبت نام می توانند از بیمه رایگان استفاده کنند. ، می توانند با مراجعه به سامانه بیمه سلامت برای بیمه خود اقدام کنند و از فرصت بیمه سه ماهه رایگان استفاده کنند، سپس در آزمون جامع بیمه سلامت شرکت کرده و از شرایط استفاده از بیمه مطلع شوند.

وی افزود: نزدیک به 6 میلیون ایرانی تحت پوشش طرح ملی درور بیمه شده اند و در حال حاضر بیمارانی که تحت هیچ بیمه ای نیستند و در بخش های بستری و سرپایی بیمارستان حضور دارند، تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

پرداخت از جیب مردم نباید افزایش یابد

راعی از عدم افزایش پرداخت از جیب مردم در طرح دارویی خبر داد و گفت: برای عدم تحمیل تورم به مردم، یارانه دارویی ویژه به سازمان های بیمه گر توزیع و به تمام داروخانه های استان ابلاغ شده است. قیمت دارو بعد از اجرای طرح نباید با قبل از آن برای ترخیص بیمه تفاوتی داشته باشد در غیر این صورت تخلف محسوب می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه افزایش قیمت فعلی در قالب یارانه دارویی به سازمان های بیمه گر پرداخت می شود، گفت: با اجرای این طرح هزینه داروهای تجویزی کاهش می یابد. باید ثابت شود و اگر دارو به صورت رایگان در دسترس باشد، قیمت دارو متفاوت است و قیمت آن واقعی است.

  سیاست ایران مخالفت با هرگونه اشغالگری است

دیدگاهتان را بنویسید