بعد از شهریور ماهانه چندین واحد نهضت ملی مسکن افتتاح می شود

به گزارش خبرگزاری موج، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تجلیل از شرکت کنندگان در عملیات حج 1401 با بیان اینکه ستاد مربوطه در وزارت راه برای ایام اربعین تشکیل شده است، گفت: : در پروازهای اربعین بلیط چارتر نمی فروشیم. فروش پروازهای چارتر اربعین ممنوع است و اگر شخصی قبلاً آن را خریداری کرده باشد، اجازه فروش آن را نمی دهیم.

وی ادامه داد: قیمت بلیت هواپیماهای اربعین ثابت شده اما رقم آن هنوز مشخص نشده و قیمت نهایی آن در جلسات در حال برگزاری تعیین می شود.

وزیر راه در خصوص فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیرایرانی گفت: پس از اینکه فروش بلیت به دلار را ممنوع کردیم، چندین شرکت هواپیمایی آن را اجرا نکردند که تخلف بود و به ایرلاین های متخلف اطلاع رسانی شد. مجازات سازمان دولتی

قاسمی درباره افتتاح نهضت ملی مسکن گفت: شهریور امسال 60 هزار واحد مسکونی آماده افتتاح داریم که در مرحله 98 تا 99 درصدی قرار دارند و منتظر نصب انشعابات هستیم همچنین بعد از شهریور، هر ماه تعدادی از واحدهای جنبش ملی مسکن افتتاح می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا گفته شده در طرح ملی مسکن، ساخت و سازهای آماده افتتاح شده صحت دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور، ساخت و ساز ملی مسکن تنها 8.8 درصد پیشرفت داشته است. .

قاسمی درباره پروژه 700 میلیونی مسکن گفت: شورای پول و اعتبار همچنان با این رقم مخالف است.

وی در خصوص صندوق ملی مسکن اظهار داشت: در حال حاضر پولی در این صندوق نداریم اما در قانون بودجه سال 1401 پیش بینی شده است که 30 هزار میلیارد تومان سهم واریز شود و همچنین براساس دستور رئیس جمهور و قانون مبنی بر با رشد تولید مسکن، خط اعتباری 50 هزار میلیارد تومانی به مسکن مهر در صندوق ملی مسکن واریز شود. همچنین درآمد کلیه مالیات های مربوط به حوزه مسکن در اختیار این صندوق قرار گیرد.

  بیانات مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان به مناسبت هفته بسیج

دیدگاهتان را بنویسید