برق مناطق سیل زده قم در کمتر از 48 ساعت وصل شد

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید محمد ارجمندزاده در بحثی پس از طوفان و سیل دو روز اخیر در مرکز شهر قم، 35 تیر برق در 5 روستای قمرود از توابع قم سقوط کرد.

وی ادامه داد: با وقوع طوفان و سیل در روستاهای محور مرکزی قم خسارت ها در اسرع وقت شناسایی و رفع شد و صبح روز پنجشنبه 20 تیرک آسیب دیده مجددا نصب شد اما به دلیل تکرار سیل. و طوفان، برق در تمام تیرهای آسیب دیده قطع شد.

ارجمندزاده بابیان اینکه بقیه تیرهای برق آسیب دیده صبح امروز جمعه نصب و به برق وصل شد، گفت: در حال حاضر تنها یک روستا در محدوده مرکزی قم امکان تردد ندارد و بلافاصله پس از ارتباط اکیپ های راهداری تنها روستای باقی مانده مربوط است.» خواهد بود.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق قم با اشاره به برآورد اولیه ۲ میلیارد تومان خسارت ناشی از طوفان به روستاهای بخش مرکزی خاطرنشان کرد: علاوه بر این طوفان و جاری شدن سیل در دو شب گذشته موجب شده است. در شهر قم نیز خسارت و قطعی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: روز گذشته قم دمای بالای 47 درجه را تجربه کرد و در طول روز شاهد پیک مصرف بود که باعث قطعی و خسارت به پست های انتقال شد و بروز طوفان و سیلاب در عصر، پست های برق استان را آسیب پذیرتر کرد.

ارجمندزاده تصریح کرد: برای تداوم وضعیت پایدار برق رسانی، مردم موظفند مصرف بهینه و صرفه جویی برق را به ویژه در ساعات اوج مصرف جدی بگیرند.

  کلیباف: رئیس جمهور باید سریعا گزینه بعدی را به وزارت آموزش و پرورش ارائه کند

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق قم با تاکید بر اینکه بیش از 2 ساعت خاموشی در قم وجود ندارد، گفت: برخی خاموشی های روزهای اخیر در قم 2 ساعت به طول انجامید و تاکنون خاموشی به این میزان در قم ثبت نشده است.

وی گفت: برخی از مشتریان ممکن است چندین ساعت پس از قطعی برق با شرکت برق تماس گرفته باشند.

وی در پایان با اشاره به پیش بینی وضعیت ناپایدار جوی قم گفت: هیئات مذهبی و مساجد موظف به رعایت کامل استانداردهای ایمنی برق هستند.

دیدگاهتان را بنویسید