برزیل می خواست عرضه قابلیت جدید واتس اپ را به تعویق بیاندازد

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از رویترز، ویژگی Communities در واقع به مجموعه ای از گروه ها اجازه می دهد تا به هم مرتبط شوند و کاربران می توانند با افزودن گروه هایی با همان موضوع، یک انجمن جدید ایجاد کنند. سپس مدیران انجمن می توانند گروه ها را مدیریت کرده و برای همه آنها پیام ارسال کنند.

دادستان‌های فدرال برزیل گفتند که گسترش دسترسی به ابزار جدید در زمانی صورت می‌گیرد که اخبار جعلی درباره عملکرد نهادهای برزیل و یکپارچگی سیستم رأی‌دهی آن می‌تواند ثبات دموکراتیک این کشور را تهدید کند.

به گفته دفتر دادستانی فدرال برزیل (MFP)، ویژگی جوامع می‌تواند گام‌های موثر واتس‌اپ در سال‌های اخیر برای کنترل انتشار اخبار جعلی را تضعیف کند.

حامیان ژایر بولسونارو، رئیس جمهور راستگرای برزیل، به طور گسترده از واتس اپ برای سازماندهی تظاهرات و انتشار نظرات خود استفاده کرده اند. این زمانی است که بولسونارو تصمیم گرفت دوباره در انتخابات شرکت کند.

پلتفرم متعلق به متا در آوریل موافقت کرد که راه اندازی ویژگی جدید را تا پس از دور دوم رای گیری در اواخر اکتبر 2022 به تعویق بیندازد.

اما دادستان در بیانیه ای اعلام کرد که این اقدام برای کاهش خطرات جدی مربوط به انتشار اخبار جعلی در 2 ماه گذشته سال کافی نیست.

قابلیت جدید واتس اپ تعداد کاربران گروه ها را از 256 نفر به 512 نفر افزایش می دهد و می توان به طور همزمان برای 2650 نفر پیام ارسال کرد. به این ترتیب ویروسی بودن محتوا افزایش می یابد.

  امیر عبداللهیان: زیاده خواهی آمریکا مذاکرات در وین را طولانی می کند

دیدگاهتان را بنویسید