امام حسین (ع) مقام امامت به معنای خاص کلمه را دارد

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، آیت الله «رضا رمضانی» وی صبح امروز در مراسم صبحگاه روز اول محرم که در صحن حرم حضرت فاطمه اهری(س) خواهر امام رضا(ع) رشت برگزار شد، گفت: عاشورا اشاره به مراجع متعددی دارد و هر کدام باید به فهم خود به این مراجع نزدیک شود.

او گفت که من حسین را دارم (علیه السلام) مقام امامت را به معنای خاص دارد، فرمود: اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در راه اعتلای اسلام از همه چیز اعم از زن و فرزند و مال خود گذشت.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام به مقاماتی که در عبادت عاشورا ذکر شده اشاره و تصریح کرد: تولی، تبری، خونخواهی، وجهات، شهادت، محمود، شرکت در بلا، معرفت و محبت اهل بیت. بیت علیهم السلام، رجعت، برائت، لعن، ایثار، ماندن، دوستی و قرب با اهل بیت علیهم السلام از جمله این مقامات است.

وی با بیان اینکه هر چیزی با علم ارزش پیدا می کند، افزود: علم برای امام (ع) بسیار مهم است، همان گونه که علم برای تصمیم گیری مهم است.

آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه اولین واجب به امام زمان(عج) و پیامبر(ص) علم است، تاکید کرد: علم دو قسم فقهی و عرفانی دارد که باید به آن توجه شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مدا هر چه معرفت بیشتری داشته باشد، نفوذ او بیشتر می شود، خاطرنشان کرد: افراد بی معرفت در هیبت هستند و جهل به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: امام حسین(ع) دارای حجتی است که مهمترین آن معجزات است و انبیای الهی نیز از آن برخوردار بوده اند.

  افتتاح 14 پروژه گازرسانی همزمان با دهه مبارک فجر در استان اصفهان

آیت الله رمضانی نسخه همه انبیای الهی را انسان ساز و شناخت راه و مقصد برشمرد و تصریح کرد: امام حسین(ع) نیز این نسخه شفا را دارد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام با تاکید بر اینکه هرکس به تقوای خود می تواند از کرامت برخوردار شود، تصریح کرد: امام حسین (ع) دارای مقام عصمت و مصونیت از گناه بود که این یکی از ویژگی های مهم است. از ائمه معصومین (ع)

وی با تاکید بر اینکه هرکس با میزان تقوای خود می تواند از علم الهی برخوردار شود، افزود: خداوند علم و آگاهی را نیز به همین صورت به انسان می آموزد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به افتخاری که خداوند متعال به واسطه امام حسین (ع) به ما عطا کرده است اشاره کرد و گفت: خاک کربلا از آن افتخارات است و خداوند شفا را در عزت قرار داده است. امام حسین (ع). داده شده

وی با بیان اینکه دعای امام حسین(ع) ترس و وحشت را از بین می برد، تصریح کرد: بهترین تسبیح و مهر، تسبیح و مهری است که با غبار کربلا ساخته شود.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه خاک کربلا این امر موجب افزایش برکات و رزق و روزی در تجارت می شود، خاطرنشان کرد: در کربلا 200 پیامبر، 200 جانشین پیامبر و 200 طایفه پیامبر به شهادت رسیدند که نشان از برکت این سرزمین دارد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه همه باید قدردانی کنند اربعین اگر حسینی (علیه السلام) را بشناسیم، اذعان می کند: وقتی انسان در زیارتگاه باشد، تمام وقت رفت و آمد به حساب نمی آید، مگر جانش.

  تصویب شورای دولت برای دو صندوق دولتی

دیدگاهتان را بنویسید