امام جمعه قم: امر به معروف و نهی از منکر اختصاص به جوامع اسلامی ندارد

8I5A4668 خبر عجیب

شفقنا- نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک قانون و حکم جهانی است اما در رابطه با مکاتب، مذاهب و قوانین کشورهای مختلف متفاوت است.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم که در حرم بانوی کرامت برگزار شد، گفت: باید حق ماه محرم را به درستی ادا کرد و این ماه گرانقدر را در بالاترین حد قرار داد.

وی افزود: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از اهداف عالی و مهم عاشورا و حماسه کربلاست، لذا باید مقتضیات این ماه به درستی تبیین شود.

خادم حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: حادثه کربلا و روز عاشورا در کمتر از یک روز اتفاق افتاد و همه حاضران در این قیام الهی تا عصر روز عاشورا در عذاب بودند. رهبر این جنبش اما این قیام مقدمات و تأخیرهایی داشت که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: آنچه از این حماسه بزرگ باقی مانده تمام نشده و از این گنجینه الهی چیزهایی استخراج شده که تا روز قیامت ادامه خواهد داشت.

آقای ساعدی تاکید کرد: این حماسه بزرگ نه مرز جغرافیایی دارد و نه زمان خاصی، بلکه از همه اعصار و همه نسل ها و سرزمین ها گذشته است و محدود به سال 61 هجری نیست.

وی ادامه داد: طبق آیه شریفهاز خدا نترسید«تمام اعمال در امر به معروف و نهی از منکر باید از جانب خدا و برای خدا باشد و قیام و حرکت و احیای این فریضه الهی باید مطابق فطرت و عقل و شرع باشد.

  حضور در فضا یکی از معیارها و شاخص های کشورهای توسعه یافته در سراسر جهان است

امام جمعه قم افزود: برای خدایی بودن در این فریضه الهی باید تجلی و خیر و شر را در نزد خداوند شناخت و مردود دانست.

وی تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک قانون و دستور جهانی است اما در رابطه با مکاتب، ادیان و قوانین کشورهای مختلف متفاوت است، بنابراین امر به معروف و نهی از منکر مختص جوامع اسلامی نیست.

آقای ساعدی یادآور شد: در فریضه امر به معروف و نهی از منکر فقط برای خدا و خالصانه باید کار کرد که اگر این کار انجام شود خداوند برکاتش را دو چندان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید