استاد میر باقری: «صدقه واقعی» برای انسان آرامش می آورد

C22W9274 خبر عجیب

شفقنا- نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: صدقه واقعی انسان را به وادی رحمت می برد و به آرامش واقعی می رسد.

به گزارش شفقنا، آیت الله سید مهدی میرباقری در سخنرانی شب اول محرم بعد از نماز عشاء در حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه لازم است فرصت ها و امکانات خود را به پایان برسانیم، گفت: در این دنیای گذرا و در این ایام محرم برای سیدالشهدا قدردان راهی باشیم که پیامبر در این دنیا برای ما باز کرده است.

وی افزود: خداوند انسان را در عالم زمین مستقر کرده است و ما مجبوریم مدتی در این زمین ساکن شویم، اما خداوند در این عالم زمین راهی برای خود باز کرده است.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: همه انبیای الهی مبعوث شده اند تا مردم را به این راه الهی سوق دهند، بنابراین باید از این امکانات مختلف بیرونی و درونی در این مسیر الهی استفاده کرد.

وی تاکید کرد: یکی از مهم ترین موانع این وقف در راه الهی «حیات دنیا» است که جلوه های خاصی دارد که در دست اهل دنیا، شیطان و دشمنان اهل بیت است. بیت (استرالیا).

آقای میر باقری خاطرنشان کرد: بر اساس آیات قرآن، شرایطی که برای رفع این موانع به آن اشاره شده است، داشتن ایمان و تقوا است که باعث می شود مال و دارایی خود را در راه خدا مصرف کند که این امر باعث می شود وسیله تقرب به خدا باشد

وی یادآور شد: وقتی انسان مال و دارایی خود را در این راه الهی خرج می کند زندگی را پاکیزه می کند اما لحظه ای که خرج می کند شیطان اضطراب ایجاد می کند.

  ساده سازی تعهد هنگام تسویه تسهیلات

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری افزود: صدقه واقعی انسان را به وادی رحمت می آورد و به آرامش واقعی می رسد زیرا از وادی شیطان عبور کرده و وارد وادی رحمت شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه «زندگی خوب» و «اجر کریم» در انتظار انفاق کنندگان در راه خداست که نتیجه آن در پیشگاه خداوند «مضاعف» می شود.

آقای میرباقری خاطرنشان کرد: دستگاه شیطان و فرعونیان تلاش می کنند همه امکانات انسان را به ظلمت ها و جلوه های دنیوی سوق دهند.

وی تاکید کرد: تمام مظاهر دنیا بطالت، بازی، زینت، رجزخوانی و تولید مثل است که پنج برنامه شیطان برای دوره های مختلف زندگی انسان است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: «حیاء الدنیا» نقطه مقابل «دارالاخرا» است که باید مراقب بود گرفتار مظاهر دنیوی و گرفتار شدن در دام شیطان نشویم. .

وی تصریح کرد: خدا و پیامبر عزیز اسلام به مال مردم نیاز ندارند بلکه همه مردم به خدا و پیامبر خدا نیاز دارند اما خدا و پیامبر خدا مردم را به انفاق دعوت می کند که در واقع راه انسان را به سوی کمال و وادی باز می کند، این فراتر است. .

آقای میر باقری بیان کرد: عده ای در مقابل صدقه بخل می ورزند که این بخل یک عمل نفسانی است و در واقع انسان به خود ظلم کرده است زیرا خداوند ذاتا غنی است و به مال انسان بی نیاز است.

وی گفت: هر سال در ماه محرم حضرت سیدالشهدا نزول می کند و در دنیا حضوری تازه پیدا می کند و مردم را به آگاهی دعوت می کند، دعوت است.

  امیر قطر در تماس با رئیس جمهور اوکراین: به حاکمیت و تمامیت اراضی اوکراین باید احترام گذاشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: ایام محرم و عاشورا فرصت و فصل جدیدی برای حضور انسان در رکاب سیدالشهدا(ع) است، بنابراین باید از این فرصت استفاده کرد و بخیل نبود.

میر باقری خاطرنشان کرد: هرکس دعوت سیدالشهدا را اجابت نکند، رها شده و دچار خسران دنیا و آخرت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید