ادامه بارش های موسمی تا 5 روز آینده در کشور/وزش باد 120 روزه در کمربند شرقی

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور گفت: طی سه روز آینده گذر دوره ای امواج تراز متوسط ​​در کمربند شمالی و همچنین تداوم سامانه موسمی در نیمه جنوبی کشور موجب ناپایداری جوی خواهد شد. بر این اساس، روز شنبه (18 مرداد) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان خراسان شمالی، خراسان شمالی، واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و برخی نقاط شمال غرب کشور، رگبار باران گاهی همراه است. با رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب سیستان و بلوچستان هرمزگان، فارس، کرمان، جنوب و غرب یزد، بوشهر، خوزستان، کوگیلویه و بویار احمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی اصفهان، شرق لرستان، مرکزی، همدان و قم، بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید در نقاطی همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود. بارش ها در رشته کوه های البرز واقع در شرق تهران، کوگیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی فارس، جنوب اصفهان و کرمان شدید خواهد بود.

وی افزود: یکشنبه (18 مرداد) در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و دامنه های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز و تهران بارندگی، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، همچنین در جنوب شرق کاهش بارندگی خواهد داشت. و به صورت باران. و رعد و برق در فارس، کوگیلویه و بویار احمد، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، غرب اصفهان، مرکزی، قم، همدان و شرق لرستان ادامه خواهد داشت. در این روز بارش باران در کهگیلویه و بویار احمد، کوه های مرکزی البرز، کوه های جنوبی کرمان، شمال فارسی و جنوب اصفهان شدید خواهد بود.

  پیام تسلیت حضرت آیت الله خامنه ای در پی درگذشت آیت الله ناصری

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات هواشناسی روز دوشنبه (19 مرداد) بارش ها در منطقه شمال کاهش می یابد و تنها در مازندران قابل توجه خواهد بود. در این روز با تقویت سامانه موسمی، بارش باران در جنوب کرمان، شمال هرمزگان، فارس و دامنه ها و ارتفاعات زاگرس واقع در کهگیلویه و بویار احمد، چهارمحال و بختیاری و شرق خوزستان ادامه دارد. که در برخی نقاط فارس و جنوب کرمان شدت بیشتری دارد. روز سه شنبه (20 مرداد) بارندگی در این مناطق به صورت خفیف ادامه یافت.

وی افزود: روز چهارشنبه (21 مرداد) در شمال کشور رگبار پراکنده و در روز پنجشنبه (23 مرداد) در اکثر نقاط کشور جوی پایدار حاکم است و طی پنج روز آینده ادامه 120 روزه خواهد بود. وزش باد، در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید پیش بینی می شود وزش باد شدید، گرد و خاک و بدتر شدن کیفیت هوا پیش بینی می شود.

به گزارش ضیائیان، امروز دریای خزر، دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز متلاطم است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی با بیان وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (18 مرداد) کمی ابری و گاهی نیمه ابری همراه با وزش باد، بارش و رعد و برق همراه با وزش باد همراه است. حداقل دما 25 و حداکثر 34 درجه و در روز دوشنبه (19 مرداد) صاف تا قسمتی ابری و در نقاطی وزش باد با کمینه دمای 25 و حداکثر 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

  ساکنان اقلیم کردستان عراق از فردا می توانند بدون ویزا به ایران سفر کنند

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (8 و 9 مرداد) اهواز با دمای 42 و 43 درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای 14 و 15 درجه سانتیگراد سردترین است.

دیدگاهتان را بنویسید