آخرین وضعیت کرونا در استان خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد پهلوان کاشی رئیس کمیته اطلاع رسانی و رسانه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: هم اکنون شهرستان های بردسکن، کف، سرخس، کوچان، کاشمر و کو سرخ هستند. وضعیت قرمز و بجستان، تربت حیدریه، جغتای، چناران، خلیل آباد، سبزوار، فریمان، داورزن، کلات، گناباد، مشهد و نیشابور در وضعیت نارنجی قرار دارند.

پهلوان در ادامه این خبر افزود: هم اکنون شهرستان های باخرز، تربت جام، خوشاب، درگز، رشتخوار، صالح آباد، مه ولات در وضعیت زرد و سایر شهرستان های استان خراسان رضوی در وضعیت آبی قرار دارند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: روند تعداد بیماران سرپایی و بستری آلوده به کرونا در استان خراسان رضوی از گروه های هدف خواست با رعایت نکات بهداشتی، پوشیدن ماسک، پرهیز از تجمع و رعایت فاصله اجتماعی، دوز تقویتی واکسن کرونا را تکمیل یا دریافت کنند.

وی بیان کرد: در 24 ساعت گذشته 164 بیمار جدید با یا مشکوک به کرونا از این تعداد 122 نفر متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و در حال حاضر 519 بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان خراسان رضوی بستری هستند که از این تعداد 402 بیمار در مراکز درمانی این دانشگاه بستری هستند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: تعداد بیماران بدحال کرونا در بخش های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی 101 نفر است که این تعداد نسبت به ده روز گذشته 34 درصد افزایش داشته است. اکثر افرادی که در این بخش‌ها هستند، بستری هستند و توجه زیادی به اتمام و یا تزریق واکسن نکرده‌اند.

  پرورش بیش از نیم میلیون زالوی طبی در تربت حیدریه

پهلوان در پایان یادآور شد: تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمت رسانی به بیماران آمادگی کامل دارند. همچنین لازم به ذکر است طی 24 ساعت گذشته 1500 نفر از مراکز درمانی و اورژانس مجتمع سرپایی بیمارستان ها بازدید و تحت درمان قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید