آخرین تحولات عراق: تظاهرات حامیان صدر در بغداد/ درخواست مصطفی الکاظمی برای پذیرش حکمت

RZ خبر عجیب

شفقنا- منابع عراقی از تظاهرات حامیان جنبش صدر در عراق امروز (شنبه) در اعتراض به نشست احتمالی پارلمان عراق برای انتخاب رئیس جمهور و نخست وزیر خبر دادند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، حامیان جنبش صدر امروز (شنبه) بار دیگر در بغداد تجمع کردند و مخالفت خود را با نامزدی محمد شیعه السودانی برای نخست وزیری عراق نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری روداوو، تظاهرکنندگان طرفدار صدر بر لزوم تحقق خواسته های مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر تاکید کردند.

تظاهرکنندگان طرفدار جنبش صدر با عبور از پل الجموریه در مرکز بغداد به سمت منطقه سبز راهپیمایی کردند.

تصاویر منتشر شده از تظاهرات امروز نشان می دهد که تظاهرکنندگان از موانع سیمانی عبور کرده و به ورودی منطقه سبز رسیده اند.

روز چهارشنبه، هواداران صدر به پارلمان عراق یورش بردند و وارد ساختمان پارلمان عراق شدند.

مصطفی الکاظمی: همه باید به عقل عمل کنند

نخست وزیر عراق با فراخوانی برای تظاهرات در عراق، حرمت ماه محرم را به همه یادآوری کرد و از همه خواست عاقل باشند.

به گفته منابع عراقی، نخست وزیر آن کشور با فراخوان ها برای تظاهرات در عراق، حرمت ماه محرم را به همه یادآوری کرد و از همه خواست عاقل باشند.

«مصطفی الکاظمی» با انتشار توییتی ضمن تبریک آغاز سال جدید هجری، این مناسبت را پیامی انسانی با ارزش های مدارا و صلح برای بشریت می داند.

الکاظمی در توئیتر خود نوشت: در آغاز ماه محرم الحرام حرمت این ماه را به همه یادآوری می کنیم و از همه می خواهیم که عاقل باشند و از خداوند رحمت و ثبات بخواهند.

  وام 350 میلیارد ریالی طرح های توسعه حوضه آبریز اردبیل

درخواست الکاظمی در حالی مطرح شد که به گفته برخی منابع «شب گذشته گروهی از حامیان جنبش صدر به دفاتر گروه های سیاسی عراق به ویژه جنبش ملی حکمت عراق حمله کردند».

همزمان گروه‌های نزدیک به صدر از شبکه‌های اجتماعی خواستار تظاهرات علیه نظام قضایی عراق شدند.

از شب گذشته جمعی از این افراد در میدان التحریر تجمع کردند.

ورود هواداران صدر به دفتر جنبش ملی الحکمه و حزب الدعوه

منابع محلی عراقی مدعی شدند “تظاهرات کنندگان وابسته به جنبش صدر وارد برخی از دفاتر نیروهای چارچوب هماهنگی و به ویژه جنبش ملی حکمت حزب الدعوه” شدند.

السومریه نیوز مدعی شد: دفتر جریان حکمت ملی عراق در شهر کوت در استان واسط، دفتر عالیه نصیف، نماینده پارلمان عراق در دو شهر الحریه و الکاظمیه، و دفتر احمد سلیم الکنانی، یکی دیگر از نمایندگان مجلس در الزعفرانیه، از تظاهرکنندگان که از طرفداران مقتدی صدر هستند، زندانی هستند.

بر اساس بیانیه این پایگاه، معترضان صدری همچنین به دفتر جنبش حکمت ملی در منطقه ابودشیر الدوره در جنوب بغداد، دفتر حزب الدعوه در الزعفرانیه و مقر حکمت ملی عراق حمله کردند. جنبش در استان بصره و همچنین دفتر شبکه فرات در بصره.

دیدگاهتان را بنویسید