کمر مردم زیر بار تورم خم شده / مردم دیگر طاقت ندارند؛ موسوی لرقانی در گفت و گو با شفقنا

DSC 0521 500x333 1 خبر عجیب

شفقنا- یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تورم افسارگسیخته قیمت کالاها را ناشی از ناهماهنگی و عدم نظارت دولت دانست و گفت: پس از حذف ارز ترجیحی، حتی یک کالا را نمی توان نام برد. گران نشده است، اما حتی قیمت مایحتاج اولیه مردم نیز چندین برابر شد و همین امر باعث شد مردم زیر بار تورم بچرخند.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر موسوی لرغانی در گفت وگو با خبرنگار شفقنا، با اشاره به وضعیت اقتصاد کشور پس از حذف ارز ترجیحی، اظهار داشت: حتی زمانی که ارز ترجیحی را به مواد اولیه و مواد اولیه اختصاص دادیم. کالاهای اساسی در سفره مردم دیده نمی شد زیرا برخی رانت خواران حتی پس از ارز زدایی از آن سوء استفاده کردند، علیرغم اینکه دولت وعده داده بود نرخ ها در شهریور 1400 خواهد بود که اساس آن مورد بحث است. اما این نیز انجام نشد.

نماینده مردم فلورجان در مجلس با انتقاد از افزایش چند برابری قیمت کالاها پس از حذف ارز ترجیحی گفت: قیمت 4 قلم کالا باید افزایش می یافت اما به دلیل ناهماهنگی و عدم نظارت جدی و ضعف تیم اقتصادی دولت. شاهد افزایش چند برابری قیمت ها هستیم و هیچ کالایی نیست که نتوان گفت افزایش قیمتی ندارد و حتی کالاهایی که برای مردم ضروری است چندین برابر افزایش قیمت داشته اند که باعث شده مردم زیر بار تورم لم دهند. ; به همین دلیل باید نظارت و برخورد جدی با متخلفان و گرانفروشان داشته باشیم. حتی کسانی که از یکسری امکانات دولتی استفاده می کنند اما متاسفانه هزینه های زیادی برای مردم ایجاد کرده اند باید کنار بیایند.

  بازرسی بیش از 2500 نازل تامین سوخت مایع در اردبیل

آقای موسوی لرغانی با بیان اینکه بار ضعف دولت نباید بر دوش مردم باشد، تصریح کرد: اگر دولت های ما نتوانند جلوی قاچاق کالا را بگیرند، راه حل این است که گرانی نکنیم تا قاچاق نشود! بلکه راه حل جلوگیری از قاچاق است. یا حتی برای جلوگیری از قاچاق گندم، اگر خرید مطمئنی انجام دهند، مطمئنا اولویت کشاورزان ما تامین نیازهای داخلی است. بنابراین این افزایش قیمت اکنون باعث نارضایتی جدی مردم شده است و درخواست ما از رئیس جمهور این است که با متخلفان برخورد جدی کند زیرا مردم دیگر تحمل این امر را ندارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه چند ماه است ارز ترجیحی حذف شده و هیچ بهانه ای وجود ندارد که ارز ترجیحی در اختیار دلالان قرار گیرد، باید شاهد تثبیت قیمت ها باشیم که این ناهماهنگی را ناشی از سهل انگاری می دانم. بخشی از مسئولین.من شاهد عدم نظارت و عدم برخورد با متخلفین هستم.

اخبار قبلیویترین روزنامه/ بررسی «اعتماد» به پدیده اعتیادآور قمار آنلاین/ هشدار «ریسالت» درباره کمبود و هزینه سمعک/ ارزیابی «شرق» از ازدواج های اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید