پلیس فتا نسبت به کلاهبرداران متاورسی هشدار داد

شفقنارسان – رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا نسبت به فریب دادن شهروندان با کلمه کلیدی متاورس هشدار داد.

به گزارش شفقنا رسانه، سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه دنیای متاورس فناوری جدیدی است که در مدت زمان کوتاهی پیشرفت زیادی کرده است، اظهار کرد: متأسفانه مجرمان سایبری و سودجویان نیز از این فضا سوء استفاده می کنند و روش های زیادی برای کلاهبرداری در این ناحیه ایجاد شده است که کاربران باید بدانند.

وی ادامه داد: متاورس مفهومی عجیب با کاربردهای فراوان است که در نبود قانون و عدم آگاهی مصرف کنندگان در این زمینه به بستری برای کلاهبرداری از برخی کاربران به ویژه کاربران ناآگاه تبدیل شده است در این میان متاسفانه سودجویی و فرصت طلبی مردم قول هایی مانند ثروتمند شدن سریع و غیره می دهند. با سرمایه گذاری در متاورس، از کاربران به خصوص کاربرانی که اطلاعات کمتری از این فضا دارند پول بگیرید و از آنها کلاهبرداری کنید.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری فتا یکی از روش های متداول کلاهبرداران متاورس را تبلیغ خرید و فروش املاک مجازی در متاورس دانست که وجوه آنها را تصرف و سرقت می کنند.

رجبی ادامه داد: علاوه بر این، برخی افراد در پلتفرم های متاورس به جمع آوری غیرقانونی کمک مالی و کلاهبرداری در املاک مجازی دست می زنند که این نیز یک عمل مجرمانه محسوب می شود و افراد ناخواسته می توانند در دام این گونه افراد بیفتند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا به یکی دیگر از روش‌های سوء استفاده از کاربران فضای مجازی با کلمه کلیدی متاورس اشاره کرد و گفت: برنامه‌های مرتبط با متاورس داده‌های زیادی را از کاربران خود جمع‌آوری می‌کنند که می‌تواند آن داده‌ها، امنیت و خطرات حریم خصوصی برای این کاربران

  محبوبیت رئیس جمهور اوکراین به 90 درصد رسید

به گفته وی، حملات فیشینگ در متاورس نیز برای تخلیه ارزها و NFT ها از حساب کاربری استفاده می شود. گاهی اوقات مجرمان سایبری می توانند با ارسال ایمیل های جعلی تحت عنوان تیم پشتیبانی پروژه و غیره، کاربران را هدف قرار داده و از آنها سوء استفاده کنند.

رجبی به کاربران سایبری نسبت به سرمایه گذاری یا استفاده از فضای مجازی بدون داشتن دانش کافی در این زمینه هشدار داد. همچنین هرگز لینک های مشکوکی را که تحت عناوین مرتبط با متاورس برای آنها ارسال می شود باز نکنید و از دادن اطلاعات شخصی و هویتی و پرداخت سرمایه خود به افراد و گروه هایی که کاملاً از آنها اطلاع ندارید و فقط با آنها آشنایی دارید خودداری کنید. بر اساس وعده یا در فضای مجازی

دیدگاهتان را بنویسید