شرق نوشت: بازخورد تورم خبرگزاری بین المللی شفقنا

Shargh Newpaper Logo 8 خبر عجیب

شفقنا-روزنامه شرق در مطلبی با عنوان بازخورد تورم و نگاهی به عوامل افزایش بی رویه قیمت ها:

تورم مواد غذایی در ایران نگران کننده شده است و مرکز آمار دریافت که تورم نقطه ای مواد غذایی در تیرماه بیش از 90 درصد بوده است. تورم شدید در بازار مواد غذایی به دنبال هشدار وزارت بهداشت در ایران و افزایش دو برابری سوء تغذیه در برخی استان های فقیر مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی بود. به گفته فعالان بازار مواد غذایی، این اتفاق باعث کاهش شدید سرانه مصرف مواد غذایی اصلی در ایران و از سوی دیگر افزایش مصرف نان شده است. به طور جداگانه، اقلام غذایی یکی یکی از قفسه سوپرمارکت های ایرانی حذف و اقلامی مانند استخوان بسته بندی شده، اسکلت مرغ و ضایعات برنج جایگزین آن شدند. همچنین پدیده جابجایی مواد غذایی در ایران بارها بر سر زبان ها افتاده است و اکنون داود فکوری، رئیس اتحادیه سوپرمارکت ها و مواد پروتئینی تهران به شارک می گوید که حدود دو درصد از سود سوپرمارکت داران تهران از بین می رود. به دلیل سرقت مواد غذایی

حذف پسته و قهوه از سوپرمارکت های مناطق مرکزی تهران

با افزایش قیمت مواد غذایی، کالاهای سوپرمارکتی در ایران ناپدید شدند. یکی برنج و روغن زیتون ایرانی را حذف کرده است و دیگری فقط شیر را با ماندگاری طولانی می دهد. یکی می گوید در مغازه اش پنیر بلغاری و پنیر گوسفندی می فروخت و حالا دیگر برای مغازه اش سفارش نمی دهد.

یکی دیگر از سوپرمارکت ها قهوه و پسته را از قفسه های خود حذف کرده است و دیگری می گوید قدرت خرید مردم آنقدر پایین آمده که تخمه آفتابگردان مشتری ندارد. رضا که یک سوپرمارکت در منطقه اندیشه تبریز دارد، به شارک گفت که فروش حبوبات در فروشگاه او 50 درصد کاهش یافته است و او دیگر مواد غذایی را با حجم بیشتری خریداری نمی کند. او توضیح می دهد که روغن مایع پنج کیلویی و کیسه های 10 کیلویی برنج مشتری ندارد و مجبور شده فقط بطری های یک لیتری روغن و یک تا پنج کیلویی برنج بفروشد.

فروشنده دیگری که خود را محمدی معرفی می کند و در گرگان مغازه دارد، توضیح داد که پس از گرانی های اخیر، فروش لبنیات کاهش یافته و دیگر شیر با تاریخ انقضا کوتاه سفارش نمی دهد.

برخی از سوپرمارکت های مرکز تهران نیز اقلامی را که کاهش شدید قدرت خرید طبقه متوسط ​​را نشان می دهد، حذف کرده اند.

صاحب یک سوپرمارکت در میدان جمهوری به شارک گفت برنج ایرانی مشتری ندارد و محصولاتی مانند نان بسته بندی شده، قهوه و حتی پسته را از قفسه های خود حذف کرده است.

فروشنده دیگری در میدان فاطمی می‌گوید که دیگر مشتری شکلات‌های خارجی و نوشیدنی‌های انرژی‌زا ندارد و تنوع محصولات خود را تقریباً به نصف کاهش داده و سفارش‌های خود را فقط به برندهای غذایی ارزان‌تر کاهش داده است.

  مراکش و فرانسه در نزدیکی مرز با الجزایر تمرینات نظامی انجام می دهند

استخوان فروشی!

حذف بسیاری از مواد غذایی از قفسه سوپرمارکت ها و مغازه ها در ایران در شرایطی رخ داد که اخیراً اقلام عجیب و غریب جایگزین کالاهای معمولی فروشگاهی شده است. فروش لاشه و ضایعات مرغ و گوشت از جمله این اقلام است. اخیراً عکسی از بسته بندی و فروش استخوان دنده گاو در ایران خبرساز شد و مطمئناً منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان امور دام کشور در پاسخ به عصر ایران گفت: این پدیده عجیب نیست و استفاده از استخوان در پخت غذاهای ایرانی رایج است!

فروش اسکلت مرغ پیش از این خبرها بوده و بسیاری از سایت های خبری گزارش هایی در این باره نوشته اند. گزارش هایی که البته از سوی اتحادیه فروشندگان طیور و ماهی تهران تایید شده و آن ها معتقدند که این امر ناشی از کاهش قدرت خرید مردم است.

همچنین گزارش هایی از فروش پوسته یا ضایعات برنج در ایران وجود دارد.

علاوه بر این، بنرهای فروش برنج و گوشت به صورت پرداختی بارها در اخبار منتشر شده است.

2 درصد سود سوپرمارکت های تهران در جیب سارقان مواد غذایی

داود فکوری، رئیس اتحادیه سوپرمارکت ها و مواد پروتئینی تهران به شارک گفت: فروش انواع مواد غذایی اساسی مانند برنج، ماکارونی، روغن، حبوبات، کنسرو ماهی و حتی رب گوجه فرنگی کاهش یافته است و در این میان بیشترین کاهش – افت شدید فروش کالا در سوپرمارکت ها مربوط به لبنیات است.

وی تاکید می کند که حدود دو درصد از سود سوپرمارکت های تهران با سرقت مواد غذایی از بین می رود.

فکوری می گوید حدود 1300 سوپرمارکت بالای 70 متر در تهران مجوز فعالیت دارند که در این میان فعال ترین سوپرمارکت ها در مناطق شمالی تهران واقع شده اند. منطقه 2 و 4.

کاهش سرانه مصرف غذا در ایران

کاهش مصرف مواد غذایی در ایران از نظر آماری نیز قابل توجه است.

افشین صددرس، مدیرعامل اتحادیه دام سبک مرکزی کشور، سال گذشته از نصف شدن سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران خبر داد و به ایلنا گفت: سرانه مصرف گوشت از 12 کیلوگرم به 6 کیلوگرم افزایش یافته است. کیلوگرم در سال و به عبارتی با کاهش 50 درصدی مصرف مواجه است

تسنیم همچنین در آذرماه ۱۳۹۸ به نقل از موسی شهبازی، مدیرکل وقت دفتر پژوهش‌های اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس، نوشت که مصرف سرانه گوشت قرمز توسط فقیرترین مردم ایران، یعنی. از دهک اول تا سوم فقط به 25 گرم در ماه می رسد!

همچنین وزارت بهداشت اعلام کرد که مصرف سرانه لبنیات در ایران به 60 تا 70 کیلوگرم در سال کاهش می یابد. این در حالی است که سرانه مصرف لبنیات در دهه 80 به 90 تا 100 کیلوگرم رسید.

  پیش بینی آسمان صاف و بدون پدیده جوی خاص در خراسان رضوی

آرش نبی زاده، مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی سال گذشته از کاهش 60 درصدی مصرف ماهی در ایران خبر داد و گفت: برخلاف آمار سازمان شیلات که سرانه مصرف ماهی را 13 کیلوگرم در سال اعلام کرده بود، مصرف ماهی. سرانه در ایران تنها هفت کیلوگرم در سال است و حسن تقی زاده رئیس اتحادیه برنج فروشان بابل در گفت و گو با همین خبرگزاری از کاهش 50 تا 60 درصدی خرید برنج ایرانی به دلیل گرانی خبر داد.

کاهش مصرف سرانه غذا در ایران در شرایطی رخ می دهد که ایرانیان بسیاری از مواد اصلی هرم غذایی مانند غذاهای دریایی، گوشت، تخم مرغ و لبنیات را بسیار کمتر از میانگین مصرف سرانه جمعیت انسانی جهان مصرف می کنند. و مصرف برخی از این محصولات گاهی کمتر از نصف سرانه مصرف جهان است.

مصرف نان افزایش یافت

طرف دیگر این ماجرا کاهش سرانه مصرف بسیاری از غذاهای اصلی و افزایش مصرف نان است.

محمدرضا مرتضوی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران در گفت وگو با ایسنا، گفت: مصرف نان در کشور به دلیل افزایش قیمت سایر کالاها افزایش یافته و به نظر می رسد بخشی از فشار بر روی خوراک دام به این کشور منتقل شده است. نان. چون جو دوسر کیلویی دو هزار تومان است اما نان کیلویی چهار هزار تومان.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نان در کشور از کیلویی 4 تا 6 هزار تومان به فروش می رسد. اما بی کیفیت ترین برنج خارجی 35000 تومان، برنج ایرانی 100000 تومان و سیب زمینی 15000 تومان است. بنابراین طبیعی است که فشار مصرف روی نانوایی ها باشد.

به گفته وی، به نظر می رسد بخشی از فشار غذای حیوانی به نان منتقل شده است. چون جو دوسر کیلویی دو هزار تومان است اما نان کیلویی چهار هزار تومان.

تورم 90 درصدی مواد غذایی

جهش قیمت مواد غذایی در ایران در گزارش های مراکز آماری مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، تورم نقطه به نقطه مواد غذایی از مرز 90 درصد گذشت!

«مرکز آمار ایران» در تازه ترین گزارش ماهانه خود نرخ تورم خوراکی ها و آشامیدنی ها در تیرماه امسال را نسبت به تیرماه سال گذشته ۹۰.۲ درصد اعلام کرد.

مرکز آمار ایران در تیرماه 1401 شاخص بهای مصرف کننده را منتشر کرد که نشان می داد تورم نقطه به نقطه مواد غذایی و آشامیدنی در کشور به بیش از 90 درصد رسیده است.

لازم به ذکر است که قیمت برخی از مواد غذایی از جمله آرد، روغن، مرغ و تخم مرغ و همچنین شیر و پنیر در سال جاری افزایش چشمگیری داشته است.

مرکز آمار ایران در آخرین گزارش خود از سطح تورم، تورم سالانه پایان تیرماه را ۴۰.۵ درصد اعلام کرد که نسبت به دوره قبل ۱.۱ درصد افزایش داشته است.

  برپایی دو نمایشگاه تخصصی در زمینه صنعت چوب و کارگاهی در اصفهان

تورم سالانه مردادماه در ایران به 45.2 درصد رسید

همچنین نرخ تورم نقطه‌ای در تیرماه 1401 به 0/54 درصد رسید. این بدان معناست که خانوارهای کشور به طور متوسط ​​0/54 درصد بیشتر از سال 1400 برای خرید «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در گروه گوشت قرمز و مرغ، گروه لبنیات و تخم مرغ و گروه نان و حبوبات بوده است. .

در همین حال مرکز آمار ایران در گزارشی افزایش 90 درصدی تورم در گروه مواد غذایی، آشامیدنی و دخانیات را مایه نگرانی خواند و افزود: این افزایش می تواند بحران سوء تغذیه و خطرات ناشی از آن را تشدید کند.

فشار تورم بر دوش فقرا

گزارش های آماری نیز نشان می دهد که بار تورم بر دوش فقرا افتاده است. گزارش های رسمی نشان می دهد که هزینه ها بین 49 تا بیش از 66 درصد بین ده دهک افزایش یافته است. تورم در دهه دهم ثابت ماند اما در دهه اول افزایش یافت.

در تیرماه امسال تورم سالانه به 40.5 درصد و تورم نقطه به نقطه (تغییر شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل) با رشد 1.5 درصدی رسید.

54 درصد گزارش شده است. بررسی آخرین آمار مرکز آمار ایران از تورم دهک های هزینه ای نشان می دهد که تورم نقطه به نقطه دهک ها نسبت به ماه قبل با افزایش همراه بوده است. بنابراین در ماه ژوئن بین 49 تا 64 درصد و در تیرماه بین 49 تا 66.7 درصد متغیر است.

بر این اساس برای دهک دهم که پردرآمدترین دهک است، افزایش هزینه ها نسبت به ماه قبل ثابت است، اما برای دهک های دیگر افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، هزینه دهک اول از 64 درصد در خرداد به 66.7 درصد در تیرماه، دهک دوم از 61 درصد به 63.5 درصد، دهک سوم از 58.3 درصد به 60.7 درصد و دهک چهارم از 56.9 درصد به 59.2 افزایش یافته است. درصد، دهک پنجم 2/55 تا 4/57 درصد، دهک ششم 1/54 تا 2/56 درصد، دهک هفتم 8/52 تا 7/54 درصد، دهک هشتم 51، 2 تا 9/52 درصد، دهک نهم 50، 4 تا 6/51 در دهک دهم ثابت مانده است. ٪.

شکاف تورم دهک اول و دهم در شاخص نقطه به نقطه به ۷.۷ درصد رسید که نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.

شاخص تورم بر اساس دهک های هزینه ای به 10 دهک تقسیم می شود که دهک دهم سودآورترین و دهک اول کم سودترین هستند. تغییر در تورم اعشاری به ترکیبی از درآمد و اینکه کدام کالا در یک ماه معین افزایش قیمت داشته است بستگی دارد. به عنوان مثال، زمانی که قیمت مواد غذایی بیشتر می شود، تورم برای دهک های پایین بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید