رسالت نوشت: تاخیر در روند اجرای ارزشیابی معلمان

logo 4 5 5 خبر عجیب

روزنامه شفقنا-رسالت در مطلبی با عنوان تسریع در اجرای رتبه بندی مطالبه عمومی و حق معلمان در گفت و گو با علیرضا نظری نماینده مردم خمین در شورای اسلامی.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در شورای اسلامی و عضو کمیته کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار رسالت با تاکید بر لزوم اجرای رتبه بندی معلمان گفت: اجرای طرح رتبه بندی معلمان یکی از مصوبات شورای اسلامی بود و مبلغی در لایحه بودجه برای اجرای این مصوبه در نظر گرفته شد و اعتبارات لازم برای این حوزه در لایحه بودجه 1401 پیش بینی و به تصویب دولت رسید. پس از بررسی، تدوین آیین نامه رتبه بندی معلمان و سپس اجرای آن ضروری شد.
وی افزود: آیین نامه ای که توسط دولت تبیین شد و به حد نصاب رسید، برخلاف نظر شورای اسلامی در مورد اجرای رتبه بندی معلمان بود. به همین دلیل توسط رئیس مجلس که مسئولیت نظارت بر ابلاغ آیین نامه را بر عهده دارند، بررسی و مقرر شد آیین نامه به دولت بازگردانده شود و نواقص شناسایی شده رفع شود.
نماینده مردم خمین در شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس نظر رئیس شورای اسلامی، بازنگری در ضوابط اعمال رتبه تدریس برای بررسی و رفع ایرادات ضروری بود، بنابراین ماهیت نظر شورای اسلامی تغییر نمی کند و به مجلس برمی گردد. اکنون تغییرات در این مصوبه انجام شده و تنها روند اجرای آن به تاخیر افتاده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تیرماه 1401 نیز به پایان رسیده است، امیدواریم به زودی شاهد ابلاغ ضوابط اعمال رتبه بندی باشیم.
عضو کمیته کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در پایان این گفتگو یادآور شد: قطعا تسریع در روند معرفی رتبه یک درخواست عمومی و حق معلمان است. امیدواریم ثمره تحقق این اتفاق در زندگی معلمان گرانقدر جامعه دیده شود.

  برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ در اصفهان

اخبار قبلیرئیس سازمان حج: از سرگیری سفر عمره منوط به حمایت کنسولی از زائران است/ آخرین وضعیت حجاج

دیدگاهتان را بنویسید