رئیس سازمان حج: از سرگیری سفر عمره منوط به حمایت کنسولی از زائران است/ آخرین وضعیت حجاج

p خبر عجیب

شفقنا- رئیس سازمان حج تمتع از بازگشت آخرین کاروان حجاج جمعه هفتم مردادماه سال جاری به کشور و پایان عملیات حج در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش شفقنا از روابط عمومی وزارت حج؛ دکتر سیدصادق حسینی در سخنانی درباره حج تمتع امسال گفت: حج تمتع امسال را با چهار شعار عزت، عزت، امنیت و سلامت زائران آغاز کردیم و این شعارها در تمام مراحل مورد توجه قرار گرفت. حج و این شعارها و راهبرد تعیین شده الحمدلله محقق شد.
وی در خصوص هزینه حج امسال گفت: واقعیت این است که هزینه در کشور ثالث به صورت ریالی محاسبه نمی شود و به دلار محاسبه می شود، بنابراین هزینه پیش بینی شده در ابتدای حج امسال و قبل از محموله ها است. حدود 3 هزار تومان و 300 دلار محاسبه شده بود، اما در نزدیکی زائران کشورمان، کشور میزبان قیمت برخی از خدمات را به 1200 دلار افزایش داد و قیمت کل به 4500 دلار رسید.
رئیس سازمان حج این وزارتخانه اضافه کرد: این هزینه ها در کنار افزایش قیمت برخی اقلام پروتئینی باعث افزایش هزینه های حج شده است که تلاش کرده ایم این هزینه ها را مدیریت کنیم تا زائران تحت فشار قرار نگیرند و فقط یک پنجم هزینه ها را پرداخت کنند. از هزینه های مازاد .
حسینی در خصوص شرایط هزینه‌های سال آینده نیز اظهار داشت: برای سال آینده اگر هزینه‌های اضافی کاهش یابد، قیمت‌های ما نیز کاهش می‌یابد، اما اگر تغییری ایجاد نشود و هزینه‌ها مانند امسال باشد، نمی‌توان قول کاهش قیمت داد.
وی در خصوص حج عمره نیز اظهار داشت: تحقق از سرگیری سفرهای عمره منوط به حمایت کنسولی از زائران کشورمان است و در حال حاضر سفارت و دفتر کنسولی در عربستان نداریم. اگر حمایت کنسولی محقق شود، منعی برای سفر عمره وجود ندارد.
رئیس سازمان حج تمتع درباره اتمام موعد بازگشت حجاج از کشورمان گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در عملیات حج، از روز اول ماموریت ها اعلام کردیم که پروازهای برگشت یک به پایان می رسد. یک روز قبل از شروع ماه محرم و الحمدلله تمام تلاش خود را در این زمینه به کار بسته ایم، عملیات بازگشت زائران روز جمعه به پایان می رسد.
حسینی در ادامه درباره اعزام های اربعین و دستور در این زمینه گفت: در حال حاضر سامانه سماح برای پیش ثبت نام فعال است و این امر تا روز عاشورا ادامه دارد و سپس ثبت نام نهایی داوطلبان بر اساس شماره 770 انجام می شود. تاکنون 000 نفر ثبت نام کرده اند.
وی تصریح کرد: زائران در مرحله نهایی ثبت نام، تاریخ حرکت، تاریخ بازگشت، نحوه سفر با خودروی شخصی یا عمومی و سایر جزئیات را اعلام می کنند که بر این اساس برنامه ریزی دقیقی برای حرکت سازمان یافته و بازگشت زائران عزیز انجام می شود. که امیدواریم عزیزان طبق همین برنامه و برنامه ریزی از این سفر پر برکت به سلامت لذت ببرید.

  پیوند بین صنایع دانش بنیان و شرکت ها باید توسعه یابد

اخبار قبلی94 درصد از شرکت کنندگان در همه پرسی به حمایت از تغییر اساسی قانونی در تونس رأی دادند

دیدگاهتان را بنویسید