جوان نوشت: اجاره نشین هایی که رانندگی می کنند! | خبرگزاری بین المللی شفقنا

images 1 7 خبر عجیب

روزنامه شفقنا-جوان در مطلبی با عنوان مستغر کاشان! وی در خصوص اعتراض کاربران شبکه های اجتماعی به افزایش بی دلیل قیمت اجاره بها گفت:

فرا رسیدن فصل تابستان و پایان مهلت تمدید اجاره نامه مشکلات بی شماری را برای شهروندان ایجاد کرده است. کاربران رسانه های اجتماعی در مورد مسائل مستاجر و نیاز به رسیدگی به این مسائل در اسرع وقت توییت می کنند. مصرف کنندگان گفتند که رشد نامحدود اجاره بها و افزایش سرسام آور وام مسکن، مستاجران را با مشکل مواجه کرده است و آنها را با مشکلات زیادی مواجه کرده و توانایی تمدید اجاره را از بین برده است. در زیر گزیده هایی از توییت های کاربران آمده است.
سیده راضیه طاهریان:
سال‌ها است که مشکلات رانت را در تن می‌دانیم و دولت‌ها قول حل این مشکل را داده‌اند، اما واقعیت این است که بخش خصوصی و ذی‌نفعان مسئول اجاره‌دهی هستند.
کاربر با نام “عرفان”:
صاحبخانه اجاره ما را دو برابر کرد، مقایسه می کنیم و قیمت را می بینیم! آیا اجاره فقط باید 25 درصد افزایش می یافت؟
سامان ماهور:
چرا گشتی برای افزایش اجاره بها نداریم؟
حامد باقری:
سال هاست که بازار مسکن و اجاره در گروگان میلیونرهایی است که از دلالی نهایت استفاده را برده اند و امروز قیمت ملک و اجاره را تعیین می کنند. با رتبه بندی املاک بر اساس معیارهای دقیق و کارشناسی شده برای هر منطقه یک بار برای همیشه به بی انصافی بازار مسکن پایان دهید.
سیدمید حسینی:
در تهران مستاجر کاشان را راه اندازی کردیم. کانتینر اجاره می کنند تا وسایل مستاجران را در خیابان بار کنند: 30 میلیون پیش، ماهانه 2 تومان کرایه!
ابراهیم کلی تبار:
دیوونه شدم گوشیمو گم کردم گوشه شکسته است. من یک صفر کم دیدم. به جای 2 میلیارد؛ 200 میلیون خوندم! گفتم سریع زنگ بزنم اجاره نیست! هم گوشی خراب شد و هم مغزمان دیوونه شد! قول معروف آن زمان حالا بماند! #اجاره_گران
رضا رضوی:
تکامل مستاجر به مرحله فتوسنتز رسیده است! پس اگر زن و شوهری کارگر باشند فقط می توانند خانه اجاره کنند! غذا، پوشاک و رفاه باقی خواهد ماند!
مینا احمدی:
وام مسکن آنقدر زیاد شده که چند سال پیش می توانستیم با آن پول خانه بخریم. ما که حقوق ساده ای داریم چطور می توانیم خانه بگیریم؟ آیا کسی به ما اهمیت می دهد؟
لالا رشیدی:
نمی دانم کسی وضعیت اسفبار این روزها را درک می کند یا خیر. باید غصه بخوریم خیلی سخت مردم می بینند که در جعبه ها می خوابند و چادر می زنند!
کاربری با نام آذرخش:
وضعیت اجاره در ایران به گونه ای شده است که صاحبخانه ها ارباب می شوند و مستاجرها برده! طرفی که در بهمن ماه قرارداد را امضا کرد، مستاجر را به اجاره نامحدود خانه در سال جاری تهدید کرد، اگر 100 میلیون از قبل به پول اضافه نکند، یک نفر را استخدام می کنند تا مستاجر بیچاره را بیرون کند.
علی صفایی:
آیا می دانید افزایش اجاره بها سالانه حتی در کشورهای سرمایه داری ثابت است؟
مهدی علیزاده:
راه مدیریت اجاره فقط ساختن خانه نیست. ساختن خانه اصلی ترین و داروی اصلی است، اما می توان از برخی چیزها برای چیدمان خانه استفاده کرد. چیزهایی که در تمام دنیا تجربه شده است. مانند افزایش چند ساله اجاره بها، نظام‌مندسازی مسکن اجاره‌ای و غیره.

  پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری ماسک برای خرید توییتر

اخبار قبلیاعتماد نوشت: برای شغل شریف بولتن سازی

دیدگاهتان را بنویسید