المادی: برخی از سیاستمداران عراقی هواپیماهای نظامی را به تاکسی های مسافت طولانی تبدیل کرده اند

عراقی خبر عجیب

روزنامه شفقنا-المدی نوشت: پدیده استفاده از هواپیماهای نظامی برای انتقال هیئت ها و شخصیت های سیاسی و خانواده های آنها در داخل و خارج از مرزها به یکی از ویژگی های همه دولت های عراق در سال های اخیر تبدیل شده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، یک منبع آگاه از فرماندهی نیروی هوایی عراق به المدی گفت: روزانه 4 تا 5 پرواز هوایی برای انتقال سیاستمداران و فرماندهان امنیتی و گاهی خانواده های آنها به داخل و خارج از کشور انجام می شود.

وی با بیان اینکه این پروازها در حیطه وظایف نیروی هوایی نبوده است، تصریح کرد: هواپیماهای نظامی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب برای جابجایی شخصیت های سیاسی و امنیتی از جمله روسای جمهور و نمایندگان مجلس، وزرا – روسای جمهور، وزرای دفاع پرواز می کنند. و از فرماندهان امنیتی دو استان اربیل و الانبار و بازگرداندن آنها به بغداد بعد از تعطیلات رسمی یا تعطیلات آخر هفته استفاده می شود.

فرمانده نیروی هوایی عراق تصریح کرد: هر ساعت پرواز یک هواپیمای نظامی بسته به آب و هوا و خدمه پرواز بین 5 تا 25 هزار دلار برای دولت هزینه دارد.

وی گفت: استفاده از هواپیماهای نظامی توسط افراد مذکور طی آخرین مرحله افزایش یافت. اخیرا یک هواپیما برای انتقال جسد خواهر سرلشکر عبود کنبر از ترکیه تعیین شده است که این پروازها در قالب مداحی فرماندهی نیروی هوایی با این شخصیت ها انجام می شود.

نظر مجلس در مورد استفاده سیاستمداران از هواپیماهای نظامی

مهدی تاکی، یکی از اعضای کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان عراق گفت: کمیته امنیتی و دفاعی هیچ اطلاعی از پرونده استفاده از این هواپیماها برای مقاصد شخصی ندارد.

  سرلشکر بیل مکانیکی: یک سیستم آموزشی جامع برای نیروهای مسلح باید ایجاد شود

وی به المدی گفت: ما تحقیقاتی را برای کشف حقیقت انجام خواهیم داد، استفاده از هواپیماهای نظامی برای پروازهای خصوصی غیرقابل قبول است.

تخلفات قانونی

از سوی دیگر «صفا العاصم» کارشناس امنیتی گفت: فرماندهی کل قوا و فرماندهان امنیتی صلاحیت استفاده از هواپیماهای نظامی در مأموریت های رسمی را دارند اما استفاده از آنها برای مقاصد شخصی غیرقانونی است. .

العاصم تصریح کرد: انتقال روسای جمهور، پارلمان و هیئت های سیاسی با هواپیماهای نظامی خلاف قوانین نظامی است که استفاده از هواپیماهای نظامی برای مقاصد شخصی و غیر امنیتی را ممنوع می کند.

وی گفت: هزینه استفاده از هواپیماهای نظامی کمتر از 25 هزار دلار در ساعت نیست که شامل هزینه سوخت، پرسنل و سایر خدمات می شود و باید برای توقف این روند اقدام شود.

این خبر را در المدی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید