اطلاعات نوشت: بازنشستگان را به حق تکریم می کنیم یا حرف؟!

خبر عجیب

روزنامه شفقنا- روزنامه اطلاعات در مطلبی با عنوان «به حق یا حرف به بازنشستگان تکریم می کنیم؟!» به گفته فتح الله آملی، به شرح زیر است:

روز تکریم بازنشستگان را پشت سر گذاشتیم اما بحث افزایش حقوق آنها هنوز به جایی نرسیده است. البته در تجلیل از این قشر عزیز سخنان گرمی از بزرگان شنیدیم و دستور رسیدگی به وضعیت آنها صادر شد، اما در عمل شاهد اتفاقاتی که باید بیفتد نبودیم و مستمری بگیران سازمان بهزیستی کمترین تماشاگر آن نیستند. تبادل نامه ها، بیانیه ها و کلمات و اخطارهایی بین مجلس و دولت وجود دارد. نمایندگان مجلس از جمله رئیس مجلس می گویند دولت مرتکب تخلف شده است که بر اساس مصوبه شورای عالی کار برای این دسته از مستمری بگیران تامین اجتماعی که حقوق بیشتری دریافت می کنند باید همان ملاک 38 درصد اعمال شود. بیش از حداقل است و دولت هم می گوید اختیار قبول یا رد مصوبات شورا در نهایت با دولت است و ملاک همان ده درصد مصوب در جلسه هیات وزیران است.
اما سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس مصوبه شورای دولت را مغایر با اصل 96 قانون تامین اجتماعی می‌داند و می‌گوید: دولت نباید به این میزان اکتفا کند و چون تورم بیش از 38 درصد است، حداقل باید این مصوبه را اعمال کند. همان رزولوشن نمایندگان کارگری همچنین می گویند که صندوق بازنشستگی سازمان در طول سالیان متمادی از پول کارگران تغذیه شده است و در واقع پول دولت نیست که برای آنها تصمیم گیری کند و… خلاصه چند ماهی است که این جنگ و نبردها هیچ نداشت. نه آب، نه نان و نه حمایت دولتی از مستمری بگیران مهربان پرداخت همان ده درصد افزایش شروع شد و همه هیاهوها و اعتراضات فایده ای نداشت. مشکل این است که تامین اجتماعی نباید در دست دولت باشد، اما خوشبختانه یا متاسفانه اینطور است و مدیر اجرایی آن توسط وزیر کار منصوب می شود که رئیس جمهور انتخاب می کند. حال اگر دولت باید منابع خود را از بودجه و بیت المال تامین می کرد، حق ممتنع داشت و جایز است، اما نه تنها طلبکار نیست، بلکه مبلغ زیادی هم بدهکار است. و این عادلانه نیست که به دلیل مشکلات بودجه ای، مسلمان مناسب آنها را نادیده بگیرد.

  سردار سلام: ما به اندازه کافی سلاح موثر با دانش بومی داریم

این یک واقعیت است که کارگران بازنشسته و سایر مستمری بگیران اعم از لشکری ​​و روستایی، مانند سایر کارگران، آرزوی آنها حتی افزایش دستمزد نیست، مشروط بر اینکه دولت بتواند تورم عظیم را کنترل کند و قیمت ها را ثابت نگه دارد، اما زمانی که قدرت خرید این گروه که اکثریت آنها را می توان در میان اقشار آسیب پذیر جامعه نامید، در عصری که بیش از هر زمان دیگری نیاز به حمایت دارند، پیوسته در حال کاهش و تعداد آنها هر روز کوچکتر می شود. چنین تصمیمات سختی را که دیگر پیدا نکنند و در کنار غم پیری و بیماری و ضعف جسمانی برای داشتن خانواده ای متاهل و صاحب فرزند و عروس و داماد و نوه، شرم فقر و تنگدستی را نیز احساس می کنند. عدم. اگر بازنشستگان تامین اجتماعی و دریافت کنندگان خدمات تامین اجتماعی غیر مسئولانه صحبت کنند، دولت می تواند پاسخ دهد. چیزی که می گویند این است که پول خودشان را به ما بدهند. می گویند اگر می خواهید سطح پوشش بیمه ای را برای ایجاد محبوبیت یا خدمت به مردم افزایش دهید که البته این حق مردم است و امر خوبی است، چرا تعهدات خود را به این سازمان تحمیل کنید؟ و اگر این وظیفه را بر دوش سازمان می گذارید، هزینه های آن را به درستی تامین کنید و قول و قراری ندهید و اگر مجلس محترم به این سازمان تکلیف کرد، باید از محل اعتبارات دولتی تامین شود. سوال آنها این است که چرا او در استفاده از منابع خود آزاد است؟ کدام یک از این درخواست ها نامناسب است؟ می گویند چرا در دوران بازنشستگی پوشش درمانی و بیمه ای مناسب نداشته باشیم؟ چگونه در دستگاه های اجرایی دولت محترم و از منابع بودجه ای که خزانه همه مردم است، برخی مستمری بگیران در برخی نهادها و شرکت ها و سازمان ها بهترین خدمات درمانی، بهترین مستمری ها و طولانی ترین و بهترین خدمات را دارند، اما در یک سازمانی که با پول خود زندگی می کند، باید شاهد چنین وضعیتی باشد؟ آیا این تبعیض ناعادلانه نیست؟

  یک کمیته فرعی سنا قانون جدیدی را علیه شرکت های فناوری تصویب کرد

گفتنی در این زمینه بسیار است که در یادداشت های گذشته و تقریباً در اکثر دولت های گذشته گفته شده و تکرار مجدد آن ضروری است، اکنون در سن بازنشستگی به جای خوشحالی و رضایت به خدمت شایسته. و با قدردانی، حسرت، شرمسارانه و دردناک، حسرت روزهای گذشته را می خورند، همچون شکوه مقام جانباز کشورمان که سخنی تلخ زد. تلخ و آتشین غذای خود را می خورم تا داروی خود را بپردازم.. از آن ها سخنان شیرین بشنوید نه تلخ بلکه..

اخبار قبلیجمهوری اسلامی نوشت: تکریم عملی بازنشستگان

دیدگاهتان را بنویسید