کمیسیون ورزشکاران در سمت اشتباه؟!

شفقنا- مطمئنا مسیری که کمیسیون ورزشکاران ایران طی کرده در نهایت چیزی جز انحلال نخواهد داشت.

به گزارش شفقنا ورزشی به نقل از تسنیم، پس از ارائه نظرات کارشناسان ورزشی، نمایندگان باشگاه ها و مربیان در جلسه روز یکشنبه شورای اجرایی کمیته ملی المپیک، سوال 6 نماینده از کمیته ورزشکاران در انتخابات کمیته ملی المپیک مطرح شد. و پس از 48 ساعت در این مورد اختلاف نظرهایی به وجود آمد، امور داخلی کمیسیون ورزشکاران به اطلاع عموم رسید.

اعضای سجاد گنجه، حسن یزدانی، ذبیح الله پورشیب، احسان حدادی، بهداد سلیمی، امین بودگی، شهربانو منصوریان، میتابی عابدینی، زهرا نعمتی، فرزانه فصیحی، حمیده عباسعلی، مصطفی نودهی، محمدرضا گرا، نجمه‌هامسحم، ساحمه‌سحیم در این مورد کمیته هایی وجود دارند که حق رای دارند.

هادی سای همچنین عضویت در کمیته ورزشکاران شورای المپیک آسیا را نیز در کارنامه دارد و طبق آیین نامه عضویت در این کمیته با حق رای دارد. محمد بیداریان، محمد باقری معتمد، ثریا آقایی و ندا شهسواری اعضایی هستند که از سوی صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک منصوب شدند.

انتخاب مجدد نمایندگان کمیته ورزشکاران در حین انتخاب کمیته شروع

در آذرماه 1400 کمیسیون ورزشکاران تشکیل جلسه داد و از میان اعضای حاضر بهداد سلیمی، زهرا نعمتی، حمیده عباسعلی، میتبی عابدینی، محمد باقری معتمد و سجاد گنجه به عنوان نمایندگان ورزشکاران در مجمع کمیته ملی المپیک رأی گیری کرد. این افراد در 25 اسفند و 3 خرداد در جلسه کمیته ملی المپیک حضور یافتند و اعلام شد که این افراد در تمامی جلسات کمیته ملی المپیک حضور خواهند داشت. حتی برای آنها دعوتنامه برای شرکت در جلسه انتخابات 15 شهریورماه ارسال شد، اما با وجود ارسال دعوتنامه، برخی از اعضای این کمیته اعلام کردند که اعضای معرفی شده برای مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک توسط اعضای کمیته انتخاب و معرفی خواهند شد. کمیته این در حالی است که برخی دیگر از اعضای این کمیته از برگزاری چنین جلسه ای ابراز بی اطلاعی کرده و حتی اعلام کردند که نیازی به برگزاری این جلسه نیست و اسامی تغییر نخواهد کرد.

  کیفیت هوای تهران 19 بهمن 1400 / شاخص کیفیت هوا به عدد 85 رسید

احسان حدادی، عضو هیات ورزشکاران گفت: ۱۲ نفر از اعضای هیات ورزشکاران اعلام کردند که با تشکیل جلسه و برگزاری مجدد انتخابات برای معرفی ۶ نفر از اعضای هیات ورزشکاران برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک موافقت کردند. .

حق رای اعضای منصوب بله یا خیر؟

جدای از اختلاف دو گروه از ورزشکاران در خصوص انتخاب مجدد 6 نماینده حاضر در جلسه انتخابات هیات، این سوال که آیا محمد بیداریان، محمد باقری معتمد، ثریا آقایی و ندا شهسواری حق دارند یا خیر. رای گیری، 4 عضو انتصابی این کمیسیون نیز مورد بحث قرار می گیرد و گروهی که اصرار به انتخاب مجدد برای معرفی 6 نماینده از کمیسیون دارند، معتقدند اعضای منصوب این کمیسیون در خصوص تعیین این نمایندگان حق رای ندارند. در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک.

این در حالی است که در بند 2-1 ماده 4 آیین نامه کمیسیون ورزشکاران آمده است: «رئیس کمیته ملی المپیک در هر زمان می تواند حداکثر 4 ورزشکار را از بین رقبای دارای شرایط مساوی به عضویت رأی دهندگان در کمیسیون منصوب کند. “

کمیسیون بزرگ

دوگانگی در کمیسیون ورزش با این روزها همراه نیست و قبل از این کمیسیون همیشه اختلاف نظر و اختلاف وجود داشت.
پس از پایان اولین دوره جنجالی و بی نتیجه کمیسیون ورزشکاران، در 30 آبان 1400، انتخابات دومین دوره این کمیسیون برگزار شد.
پس از ارائه ترکیب کامل اعضای کمیسیون ورزشکاران، قرار بود اولین جلسه این کمیسیون روز یکشنبه 16 آذرماه برگزار شود، اما عصر قبل از این نشست، دو کشتی گیر کشورمان، حسن یزدانی و محمد. رضا گرا با همراهی شرکت کنندگان از جلسه انصراف داد.

موضوع کشتی اولین جرقه ای بود که برای کمیسیون ورزشکاران در دور دوم رزرو ایجاد کرد اما پس از جلسه مشخص شد که این آخرین اختلاف نبوده و ظاهرا مسیر حاشیه در کمیسیون ورزشکاران پر پیچ و خم است. و بی پایان

  تکلیف پزشک در مورد توصیه به گرسنگی / پاسخ آیت الله مکارم

در نهایت اولین جلسه کمیسیون ورزشکاران در 7 دی 1400 با حضور 17 نفر برگزار شد، اما پیش از آن موضع گیری سای در مورد انتقاد زهرا نعمتی از عملکرد کمیسیون در دوره قبل نشان از تنش در بین ورزشکاران داشت. رد و بدل شدن مکرر کنایه ها بین ورزشکاران در اولین جلسه مسیر دشوار کمیسیون را برای رسیدن به اهداف و پیگیری مطالبات جامعه ورزش کاملاً آشکار کرد. در این جلسه نقطه اختلاف مربوط به برگزاری یا عدم رای گیری انتخاب رئیس و نایب رئیس کمیسیون بود و در نهایت با رای اعضا، نامزدهای این دو سمت مشخص شد.

اندکی پس از این دیدار، هادی سای، احسان حدادی، شهربانو منصوریان، حسن یزدانی و محمدرضا گرا در نشست خبری در محل فدراسیون کشتی حاضر شدند. دومین جلسه این کمیسیون در تاریخ 14 آذر 1400 برای انتخاب نماینده کمیسیون ورزشکاران در شورای اجرایی و همچنین معرفی شش ورزشکار برای شرکت در انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار شد.

سومین جلسه این کمیته نیز در 27 دی ماه برگزار شد که در آن مقرر شد در نهایت به مسائل مربوط به بیمه و دغدغه ها و مشکلات ورزشکاران رسیدگی شود، اما این پایان جلسات کمیته بود که در آن اعضای کمیته انتقاد کردند. عملکرد کمیسیون قبلی و با وعده هایشان برای انجام کاری آمدند کاری را که قبلی ها نکردند انجام دهید!

خواب زمستانی کمیته و برگزاری جلسه تنها با صالحی امیری نشان داد که نباید حساب ویژه ای از این کمیته باز کرد.

حضور سه رئیس فدراسیون در پشت صحنه دو تیم

مشکل کمیسیون ورزش تنها به بی عملی ختم نمی شود، بلکه این روزها و در آستانه ثبت نام از نامزدهای ریاست کمیته ملی المپیک، نایب رئیس و هیئت اجرایی این کمیسیون، کدام یک از کمیسیون به مجمع می رود و رأی می دهد؟

  فیلم گل دوم کره جنوبی در ایران توسط کیم جونگ اون

امروز اعضای این کمیته به دو دسته تقسیم می شوند، گروهی که در مقابل چند نفر از روسای فدراسیون ها با هم می جنگند و سعی می کنند به نفع این افراد وارد مجمع شوند و گروه دیگر ورزشکارانی هستند که ممکن است بخواهند از منافع شخصی بهره مند شوند. صدای آنها

این در حالی است که برخی از روسای فدراسیون در تلاش هستند تا افراد مورد نظر خود را از کمیسیون به جلسه بفرستند که از این پس 6 رای برای خود ذخیره کنند. اینکه مردم همیشه در آستانه انتخابات دست به هر کاری می زنند تا به کرسی های مورد نظر دست یابند، موجه است زیرا در ورزش و انتخابات ما همیشه بوده و هست. در این میان آنچه باعث رنجش جامعه ورزشی می شود، رفتار ورزشکاران است. ورزشکارانی که در روز انتخابات کمیسیون با شعارهای خود وعده پیگیری نیازهای سایر ورزشکاران را دادند و از رفتار اعضای کمیسیون قبلی انتقاد کردند، امروز و در شرایطی که باید نماینده کل جامعه ورزش انتخاب شود. به عنوان رئیس، نایب رئیس و اعضای کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک یکی از ارکان مهم ورزش کشور است، جدا از علایق شخصی چه چیزی نشان دادند؟
هر کدام از این اعضا در یک طرف این دو جبهه ایستادند و بدون توجه به مطالبات جامعه ورزش کشور یا به نفع خود یا به نفع یک رئیس فدراسیون می جنگند.

یک گروه از برگزاری مجدد انتخابات به نمایندگی از نمایندگان کمیسیون ورزشکاران در مجمع انتخاباتی صحبت می کنند و گروه دیگر زمزمه می کنند که اعتراض خود را به IOC اعلام می کنند. قطعا مسیری که کمیسیون ورزشکاران ایران طی کرده است در نهایت به چیزی جز انحلال منجر نخواهد شد و روزی فرا خواهد رسید که آرزوی همه این است که این کمیسیون هرگز احیا نشود.

دیدگاهتان را بنویسید