کاهش ذخایر خون در استان قم

وی ادامه داد: اگرچه ذخایر خون استان قم در معرض تهدید است اما به این معنا نیست که شرایط خوب نیست و ما در قبال مراکز بهداشتی و درمانی استان پاسخگو هستیم، بلکه باید به ذخایر خونی کشور کمک کنیم و از این رو ما باید خون اهدا کنند

وی گفت: قم یکی از استان های نیازمند اهدای خون است و از خیرین تقاضا داریم به مراکز اهدایی استان مراجعه کنند.

مدیر کل انتقال خون استان قم افزود: در فصل گرما تا نیمه دوم سال کاهش اهدای خون داریم که ممکن است ذخایر خونی مورد نظر را تحت تاثیر قرار دهد، لذا از واجدین شرایط درخواست اهدای خون داریم. برای استفاده بهتر از ذخایر خونی به صورت دوره ای در مراکز اهدایی حضور داشته باشند.

وی با اشاره به مهم ترین دلیل کاهش اهدای خون گفت: شیوع بیماری کرونا افزایش یافته است و این مشکل می تواند یکی از دلایل مهم آن باشد در حالی که محیط مراکز انتقال خون مرکز خدمات بهداشتی نیست و امکان آن وجود دارد. عفونت با تاج در آن بسیار کوچکتر است.

نوریان بیدگلی افزود: کسانی که برای اهدای خون مراجعه می کنند احساس سلامتی دارند اما اگر علائم بیماری حتی یک سرماخوردگی ساده را دارند به مراکز اهدا مراجعه نکنند.

وی تاکید کرد: متأسفانه این تصور غلط وجود دارد که بعد از اهدای خون، اهداکننده ضعیف می شود و به بیماری های دیگری مبتلا می شود، اما این اتفاق برای اهداکننده نمی افتد و میزان خون اهدایی با مصرف مایعات و رژیم غذایی جبران می شود.

  روسیه برای مقابله با حملات سایبری احتمالی آماده می شود

دیدگاهتان را بنویسید