کار طعم آتش را تمام کنید / قبل از تکمیل برج های دوقلوی کیش هشدارهای آتش سوزی را نادیده بگیرید

این در حالی است که چند هفته پیش هیات مدیره برج های دوقلوی کیش پیام تبریکی با این مضمون که اعطای مدرک را تبریک می گویند منتشر کرد.این برج همچنان با مشکل آتش سوزی و ایرادات برخی نهادها مانند آتش سوزی مواجه است. بخش ما را نگران می کند
ظاهرا حادثه متروپل باعث شده تا برخی از ساکنان و حتی شرکت تهران هما به عنوان سرمایه گذار و سازنده که پیش از این نسبت به برخی ایرادات و مشکلات ساختمانی بی تفاوت بوده اند نسبت به آینده پروژه های خود تعصب داشته باشند و واکنش نشان دهند.

1

برج‌های دوقلوی کیش بلندترین ساختمان‌های جزیره کیش هستند که در نزدیکی ساحل مرجانی در جنوب شرقی کیش و در محدوده ساحلی قرار دارند. زرق و برق تبلیغات این برج ها به حدی است که در بسیاری از سایت ها به عنوان مجهزترین و استانداردترین برج کشور درج شده است که دارای امکانات ویژه و سازه های بسیار مستحکم است و بر این اساس قیمت هر یک از واحدهای آن درج شده است. بی سود
از همان روزها ساخت برج های دوقلو کیش با فراز و نشیب هایی همراه بود و در آذرماه ۱۳۹۶ به شرکت ساختمانی در مورد تغییرات ایجاد شده در برج ها که ناشی از خرابی سازه و سیستم های آن بود هشدار داده شد. مجموعه، از جمله اعلام حریق.

2

سپس در سفر معاون شهرسازی آزاد کیش به فارودین در سال 1397، تغییرات خارج از چارچوب و مقررات این برج ها تصویب و دریافت رسمی پروانه تکمیل به پس از اصلاح مغایرت ها موکول شد.

  هیأت مذاکره کننده ایران برای ادامه مذاکرات برای رفع تحریم ها وارد وین شده است

3

برخی از اهالی در گفتگو اعلام کردند که کارشناسان حقوقی دو بار چشم به این سناریو باز کرده اند. یک بار در سال 2018 و بار دیگر در سال 1400 مشخص شد که تغییرات و دستکاری های انجام شده توسط برخی مالکان در برج اصلی بوده و سازه اصلی برج در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

4

برخی از اهالی برای تکمیل این گزارش در گفتگو افزودند: پس از حادثه ای که در کلانشهر آبادان رخ داد و ریزش ساختمان، بسیار ترسیده ایم. از آنجایی که در متن کارشناسی مورخ 25 شهریور 1400 آمده است: تغییرات انجام شده خطرات جدی به همراه خواهد داشت، در این بیانیه به صراحت اشاره شده است که تغییرات در رستوران و سالن بدنسازی کافه دوقلو باعث نشت آب به طبقه پایین (برج پارکینگ) شده است. ممکن است استحکام ساختمان در معرض خطر جدی باشد.

5

آنها می افزایند: تمام تغییرات برج های دوقلوی کیش که برخلاف طرح اولیه است نشان می دهد که در آینده می توان حادثه خطرناکی مانند فروریختن متروپل را تصور کرد، حالا با گذشت حدود 3 سال از این اتفاقات و نامه نگاری ها و دعواهای هیئت مدیره. از مدیران برج و تهیه کننده؛ پروانه موقت این ساختمان در حالی صادر شده که هنوز مسائل برج به طور کامل حل نشده است و امیدواریم در این زمینه مساعدت شود.

6

«علیرضا سلیمی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در برخی موارد توصیه ها جای قانون را گرفته و روابط جای قوانین را گرفته است، بنابراین اولین قدم برای کاهش این معضل حرکت است. وی در راستای شفافیت گفت: البته مجلس یازدهم گام های خوبی در این زمینه برداشته است.
نماینده مردم محلات و دیلیجان در شورای اسلامی ادامه داد: دومین عامل ارتباط خاص برخی از افراد ذی نفوذ با برخی مسئولان است و متاسفانه این ارتباط خاص و حلقه های خاص گاه موجب بی توجهی به قانون در این خصوص می شود. مردم.
از سوی دیگر «هادی بیگی نژاد» در گفت و گو با خبرگزاری ملت گفت: هیچ راهی برای بهینه سازی سیستم مدیریتی وجود ندارد، به عنوان مثال اصلاح ساختار نظام بانک مرکزی ضروری است چرا که عده ای با لابی گری اقدام به ساختن بانک می کنند و سپس اقدام به ایجاد بانک می کنند. چند صد نفر را از بانک خودشان در شرکت خودشان حواله می کنند.» هزار میلیارد تومان وام می دهند! و از این طریق کار اقتصادی می کنند و گاهی سرمایه مردم را گروگان می گیرند، بنابراین این نوع اتفاقات ناشی از خلاء قانونی است. بخش بانکی، که منجر به سوء استفاده از سوی برخی می شود.

  افزایش 30 درصدی زائران اربعین نسبت به سال 1397 / اتباع افغانستانی مقیم ایران سفر خود را به تعویق بیندازند

لابی گری در حوزه ساخت و ساز منجر به اتفاقاتی مانند متروپل بلند شد
نماینده مردم ملایر در شورای اسلامی با اشاره به لابی گری های ساختمانی که منجر به بروز حوادثی مانند متروپل شد، افزود: خلأهای قانونی در این زمینه نیز زیاد است و دستگاه قضایی نیز باید در صدور پروانه ساختمانی دقت لازم را داشته باشد.
و ادامه داد: در این میان افزایش غیرقانونی طبقات ساختمانی مانند متروپل در کمیسیونی ذیل ماده در دست بررسی است. 100 که در قوه قضائیه هم نماینده دارد. متاسفانه افزایش غیرمجاز کلاس ها به صورت مستمر و مکرر در کشور اتفاق می افتد.

با صدور مجوز تعلیق موقت و عدم رفع ایرادات و تغییرات جدی، این نظریه قوت می گیرد، آیا این موارد مستلزم حضور دستگاه قضایی است تا مردم ایران شاهد حوادث تلخ و ناگوار مانند «آیا» متروپل و پیشگیری از فساد شهرسازی و مدیران خاطی

دیدگاهتان را بنویسید