پیش بینی بارش باران و رعد و برق همرفتی از فردا چهارشنبه در خوزستان

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمد سبززاری مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: از چهارشنبه تا اواسط هفته آینده به ویژه جمعه تا دوشنبه هفته آینده با نفوذ جریانات جنوبی شاهد وقوع بارش باران خواهیم بود. و افزایش رطوبت در اکثر نقاط خوزستان. در این مدت به دلیل بالا بودن ضرایب ناپایداری، افزایش ابر، بارش همرفتی و رعد و برق و وزش باد شدید لحظه ای در نواحی شرقی، شمال شرقی، جنوب شرقی و در برخی موارد در مرکز استان دور از انتظار نیست.

وی افزود: بررسی نقشه های پیش یابی وزش باد تا اواخر وقت چهارشنبه همچنان حاکی از وزش باد متوسط ​​تا شدید در نواحی غربی، جنوبی، مرکزی خوزستان و بخش هایی از شمال استان است و احتمال وقوع گرد و غبار موقت و موضعی در این مناطق وجود دارد.

سبززاری ادامه داد: در 24 ساعت گذشته شوش و آبادان به ترتیب با 46.5 و ایذه با 20 درجه سانتی گراد بیشترین و کمترین دما را داشتند. بیشینه دمای هوای اهواز در این مدت 45.2 و کمینه آن 30.2 درجه سانتیگراد بوده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به افزایش رطوبت هوا، بارندگی همرفتی (ناگهانی)، طوفان و طغیان رودخانه ها از پیش از ظهر چهارشنبه هفته جاری تا سه شنبه هفته آینده هشدار داد.

  با تشکر از رئیس مجلس از رسانه ها برای انعکاس اخبار بودجه 1401

دیدگاهتان را بنویسید