پور ابراهیمی اعلام کرد؛ کارگروه تامین مالی اجرای قانون جهش تولید مسکن تشکیل شد

به گزارش شفقنا به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح جلسه روز سه شنبه (۱۳ مردادماه) کمیسیون متبوع خود گفت: نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مجلس با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن «انقلاب اسلامی» در جلسه بررسی آخرین وضعیت ساخت و ساز مسکن در کشور انجام شد.

وی افزود: هدف ما در این جلسه رسیدگی به موضوع تامین مالی بود که مهمترین چالش پیش روی ساخت و ساز مسکن در کشور است. در این جلسه گزارش بسیار خوبی از دستگاه ها ارائه شد و سازمان برنامه و بودجه نیز در این راستا توضیحاتی ارائه کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمع بندی جلسه ما تشکیل کارگروه تخصصی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن توسط کمیسیون اقتصادی در حوزه تامین مالی است.فروش املاک و دارایی ها. وزارت راه و شهرسازی منابع خط ارتباطی مسکن مهر سال های اخیر را طبق قانون به این منابع اضافه کرد.

پورابراهیمی افزود: همچنین تسهیلات بانکی نیز به عنوان بانک ها موظف هستند 20 درصد از منابع خود را به حوزه مسکن اختصاص دهند و به بررسی منابع تبصره 18 و تبصره 14 قانون بودجه 1401 خواهیم پرداخت.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایطی که در بحث واگذاری بانک ها وجود دارد، موضوع معوقات بانکی نیز یکی از مهم ترین موضوعات است. در این راستا با توجه به حجم نقدینگی که در اقتصاد داریم پیشنهاد ایجاد ابزارهای جدید تامین مالی مسکن را داده ایم و امیدواریم جمع بندی جلسه امروز به روان سازی تامین مالی مسکن کمک کند.

  تصادف در یکی از واحدهای تحقیقاتی وزارت دفاع / شهادت و مجروح شدن دو کارمند

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که با خواست خدا، با تدابیر دولت و با حمایت مجلس، بخش قابل توجهی از تعهدات اجرایی ساخت مسکن را انجام دهیم. . بررسی این موضوع در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار خواهد گرفت

دیدگاهتان را بنویسید