پلیس ژاپن به خانه یکی از اعضای سابق کمیته برگزاری المپیک 2020 یورش برد

Untitled 129 خبر عجیب

شفقنا- پلیس ژاپن به خانه یکی از اعضای سابق کمیته برگزاری بازی های المپیک 2020 توکیو یورش برد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24; رسانه های محلی گزارش دادند که پلیس ژاپن روز سه شنبه به خانه یکی از اعضای هیئت مدیره المپیک 2020 توکیو که گفته می شود از یک حامی مالی که با او قرارداد مشاوره ای امضا کرده بود، پول دریافت کرده است.

هارویوکی تاکاهاشی 78 ساله مظنون به دریافت صدها هزار دلار از فروشنده کت و شلوار تجاری به نام آئوکی است که یکی از شرکای رسمی المپیک توکیو بود.

خبرگزاری کیودو گزارش داد که اتهامات تاکاهاشی می تواند رشوه باشد، زیرا او یک مقام شبه دولتی به حساب می آید که مجاز به پذیرش پول یا هدایای مربوط به موقعیت خود نیست.

به گزارش رسانه های محلی، یک مشاور ورزشی که توسط تاکاهاشی اداره می شود مظنون به دریافت پول از آئوکی برای قراردادی که در سال 2017 امضا شده است.

این اولین باری نیست که سؤالات فساد در المپیک توکیو مطرح می شود، زیرا همچنین شایعاتی مبنی بر نفوذ ژاپن برای برنده شدن میزبانی بازی ها از فرانسه وجود دارد، در حالی که دادستان های فرانسوی در حال بررسی اتهامات فساد مرتبط با پیشنهاد توکیو برای این بازی هستند. بازی ها از سال 2016 شروع شده اند

داستان اصلی France 24 را ببینید

  رویکرد شیعیان به طالبان تاکنون آزاد بوده است (ابهامات اخیر ناشی از ضعف طالبان است) استراتژی ایالات متحده در افغانستان ایجاد بحران است. عصمت اللهی در گفتگو با شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید