پایانه مرزی نوردوز تجهیزات ایمنی لازم برای اطفای حریق را ندارد

پایانه مرزی نوردوز تجهیزات ایمنی لازم برای اطفای حریق را ندارد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم افزایش تجهیزات ایمنی در پایانه مرزی نوردوز تاکید کرد و گفت: این پایانه تجهیزات لازم اطفای حریق را ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمد باقر خانبروی در کارگروه مدیریت بحران پایانه مرزی نوردوز با بیان اینکه احتمال وقوع حادثه در این محل وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به توقف کامیون ها در محدوده این پایانه مرزی، احتمال آتش سوزی در این محل وجود دارد. فاجعه ایجاد کند

وی با تاکید بر اینکه خودروهای حامل فرآورده های نفتی و مواد قابل اشتعال مجاز به توقف در محدوده پایانه مرزی نیستند، افزود: برای اطفای حریق در محدوده پایانه مرزی باید پمپ های قوی برای برداشت آب از رودخانه ارس در محدوده پایانه مرزی تعبیه شود. این ترمینال

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی وی گفت: شیر هیدرانت آتش نشانی در محوطه ترمینال باید در اسرع وقت نصب و مجوزهای لازم برای حفر چاه جمع آوری آب در حاشیه رودخانه ارس صادر و به بهره برداری برسد.

او همچنین بر روان سازی ترافیک تمرکز کرد پایانه مرزی نوردوز وی تاکید کرد و گفت: برای تسهیل ورود و خروج کامیون ها در گمرک و پایانه نوردز گام بردارید.

فرماندار جلفا نیز در این جلسه با اشاره به کمبود تجهیزات آتش نشانی و امدادی در محدوده جاده سیاه گفت: دستگاه های اجرایی در زمان بحران باید در آماده باش کامل باشند و تمامی تجهیزات خود در اختیار مدیریت بحران شهرستان قرار گیرد.

اسماعیل عطاپور اعلام کرد: مجتمع امدادی با همکاری منطقه آزاد ارس در این منطقه ایجاد می شود.

  وزیر امور خارجه بر لزوم افزایش همکاری با پارلمان تاکید کرد

دیدگاهتان را بنویسید