وزیر راه از پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به «700 میلیون تومان» خبر داد.

به گزارش شفقنا، رستم قاسمی با حضور در برنامه جهان آرا با یادآوری اینکه در 10 سال گذشته به دلیل کم توجهی به حوزه مسکن شکاف زیادی بین عرضه و تقاضا وجود داشت، گفت: 8 میلیون مستاجر در سال 96 داریم. کشور با توجه به ازدواج، سالانه 700 تا 800 هزار واحد مسکونی باید بسازیم.

وی ادامه داد: رئیس جمهور جهموری برای تامین این نیازها دستور ساخت 4 میلیون واحد مسکونی را داده است که البته اگر سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازیم باز هم با کمبود مواجه خواهیم بود.

وی با اشاره به ثبت نام 5 میلیون و 400 هزار متقاضی در نهضت ملی مسکن و پالایش 3 میلیون و 200 هزار نفر از این تعداد، افزود: تاکنون یک میلیون و 500 هزار واحد زمین تخصیص یافته است و 3 میلیون و 200 هزار واحد نیز تا شهریور ماه رز اختصاص می یابد.

وی با یادآوری اینکه تمام اراضی واگذار شده به مردم در نهضت ملی مسکن 99 ساله و خالی بود، گفت: در دولت نهم و دهم برای یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی زمین اختصاص داده شد اما در نهضت ملی مسکن 3 میلیون و 200 هزار واحد مسکونی زمین و 800 هزار واحد مسکونی روستایی است.

هزینه ساخت هر متر مربع 7 میلیون تومان نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با توجه به افزایش تورم نمی توان هزینه ساخت را پیش بینی کرد و تصریح کرد: در صورت رسیدن مکانیسم نهضت ملی مسکن به 700 میلیون مترمربع ساخت و ساز با تورم امروز 6 تا 7 میلیون خواهد بود. تومان بخشی از مشکل حل شد که این موضوع را به دولت و هیئت پول و اعتبار پیشنهاد دادیم.

  رای نهایی ثبت نام مجدد نامزدهای ریاست جمهوری عراق به هفته آینده موکول شد

قاسمی گفت: اقساط نهضت ملی مسکن اقساط 20 ساله و بر اساس 50 درصد هزینه درآمد خانوارها است.

تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن مهرماه

وزیر راه و شهرسازی از تحویل 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن تا شهریور ماه امسال خبر داد و با اشاره به اینکه در صورت عدم ثبت نام مردم در سامانه ملی مسکن و املاک از بسیاری از خدمات محروم خواهند شد، گفت: : در حال حاضر اطلاعات 72 میلیون نفر در ما یک سیستم داریم و اگرچه کامل نیست اما جامع ترین سامانه برای اطلاع رسانی مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید