وزیر امور خارجه ایران: اتحادیه اروپا به تلاش های خود برای به نتیجه رساندن مذاکرات ادامه می دهد

photo 2022 07 26 21 40 56 خبر عجیب

شفقنا- دکتر حسین امیرعبدلاخیان ابراز کرد: در رابطه با مذاکرات لغو تحریم ها، خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا به تلاش های خود برای به نتیجه رسیدن مذاکرات ادامه می دهد و برای دستیابی به نتیجه خوب و پایدار جدی هستیم.

حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات در خصوص توسعه روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این گفتگو با اشاره به نظر مثبت مقامات عالی رتبه دو کشور در خصوص روابط دو کشور، از ارتقای سطح روابط دو کشور استقبال و آن را ارزیابی کرد. به عنوان گام مهمی در روند توسعه روابط دوجانبه.

امیرعبداللهیان حضور رژیم قدس اشغالی در منطقه را عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه می داند و می افزاید: رژیم صهیونیستی تلاش کرد نشست اخیر جده را به یک بحران در منطقه تبدیل کند اما با تدبیر کشورهای شرکت کننده در منطقه، مسائل همکاری منطقه ای، پیشرفت و امنیت.

وی در رابطه با مذاکرات برای رفع تحریم ها خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا به تلاش خود برای به نتیجه رسیدن مذاکرات ادامه می دهد و برای دستیابی به نتیجه خوب و با ثبات جدی هستیم.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی مابین، سطح نمایندگی سیاسی در این چارچوب را ارتقا داد. از اهمیت گسترش روابط دو کشور همسایه و آرمان های دو ملت برادر و علاقه مقامات عالی دو کشور به این هدف می باشد.

  انتخابات مجلس دانش آموزی در آذربایجان شرقی برگزار می شود

وزیر امور خارجه امارات افزود: تردیدی نداریم که نه تنها می توانیم گرمی روابط دو کشور را احیا کنیم، بلکه افق های جدیدی را برای روابط به ویژه در شرایط بسیاری از چالش ها در منطقه از جمله مسائل زیست محیطی و محیط زیست باز می کنیم. ما با آب و هوا روبرو هستیم.

وی افزود: همچنین فرصت‌های اقتصادی بیشماری در هر دو کشور برای هر دو ملت وجود دارد که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم و دیدارهای متقابل مسئولان، تجار و کارشناسان در این زمینه تاثیر زیادی دارد.

شیخ عبدالله تاکید کرد: صلح و ثبات، خیر و شرف برای ایران به عنوان کشور همسایه و برادر برای ما بسیار مهم است زیرا تاثیر مثبتی بر کشور ما دارد و امیدواریم در آینده بتوانیم گام های بلندتری برای توسعه برداریم. بیایید رابطه دو کشور را در نظر بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید