وزارت مهاجرت عراق: 29000 پناهجوی عراقی در اردوگاه الهول در سوریه باقی مانده اند.

خبر عجیب

شفقنا- وزارت مهاجرت عراق اعلام کرد که ۲۹ هزار عراقی از مجموع ۷۰ هزار ساکن اردوگاه الهول در سوریه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک کرد سوریه (SDF) هستند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (WAA)، «کریم النوری» معاون وزارت مهاجرت عراق گفت: 70 هزار پناهجو از کشورهای مختلف جهان از جمله 29 هزار پناهنده عراقی هستند. ، در اردوگاه الهول زندگی می کنند.

النوری با بیان اینکه اخیراً 300 خانواده از مجموع بیش از 600 خانواده عراقی اردوگاه الهول را ترک کرده و به خانه های خود بازگشته اند، گفت: مساعدت و اسکان آوارگان بر عهده وزارت مهاجرت است. رسیدگی به مسائل برای امنیت خانواده هایی که باز خواهند گشت در صلاحیت ما نیست.

وی با اشاره به اینکه قصد داریم به پرونده پناهجویان پایان دهیم، تصریح کرد: وزارت مهاجرت در زمان دولت مصطفی الکاظمی 50 کمپ پناهجویان را تعطیل کرد و تنها 26 کمپ در اقلیم کردستان باقی مانده است و امیدواریم با همکاری اقلیم این پرونده به پایان برسد. حکومت محلی منطقه

پس از همه، معاون وزارت مهاجرت عراق گفت: پس از بازگشت به اردوگاه الجده، این خانواده ها تحت بازپروری و آموزش روانی قرار می گیرند تا آماده ورود و ادغام در جامعه شوند.

پیشتر در 23 مارس، Save the Children International هشدار داده بود که در صورت ادامه روند کنونی، 30 سال طول می کشد تا کودکان خارجی ساکن در کمپ های شمال شرق سوریه به کشورهای خود بازگردند.

از زمان سقوط دولت خودخوانده داعش و حملات به پایگاه های این گروه تروریستی در سوریه و عراق، صدها نفر مظنون به همکاری با گروه های جهادی و اعضای خانواده آنها که بسیاری از آنها خارجی هستند، دستگیر شده اند.

  الکساندر لوکاشنکو: عملیات حفظ صلح در قزاقستان موفقیت آمیز بود

به گفته Save the Children، حدود 18000 کودک عراقی و 7300 کودک از کشورهای دیگر در اردوگاه های الحول و روژ که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک هستند نگهداری می شوند. گفته می شود 200 کودک فرانسوی در این اردوگاه ها نگهداری می شدند.

متن کامل این خبر را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید