وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد؛ 63 هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله نازک کاری رسیده است

به گزارش شفقنا از ایرنا، بر اساس جدول وضعیت اجرای نهضت ملی مسکن، کل پروژه های آغاز شده توسط نهضت ملی مسکن به یک میلیون و 383 هزار و 513 واحد رسیده است که از این تعداد 63 هزار و 895 واحد در مرحله نجاری و در آستانه است. .

آمار درج شده در جدول وضعیت نهضت ملی مسکن نشان می دهد که تعداد پروژه ها در مرحله سفت کاری 140 هزار و 84 واحد، اسکلت و سقف 200 هزار و 708 پروژه و تعداد پروژه های مرحله فونداسیون نیز 430 هزار واحد است. واحدها

جدول وضعیت اجرای نهضت ملی مسکن نشان می دهد که در استان تهران حدود 16 هزار واحد به مرحله «نازک کاری» رسیده اند. خراسان رضوی با 5 هزار و 655 واحد و سپس استان اصفهان با 3962 واحد جزو استان های دارای بیشترین پیشرفت فیزیکی هستند.

در مرحله «سخت کاری» قطعات، استان تهران از سایر استان ها جلوتر است. اکنون 30 هزار و 121 واحد در تهران به مرحله سفت کاری رسیده اند، در خراسان رضوی با 9 هزار و 595 واحد و در استان فارس با 8 هزار و 673 واحد در مرحله سفت کاری هستند که بیشترین تعداد را در بین استان ها شامل می شود.

بیشترین تعداد واحدهایی که در مرحله اسکلت و سقف قرار دارند مربوط به استان های تهران، فارس و زنجان با 35، 15 و 12 هزار واحد است.

محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی هفته گذشته از ایمن سازی 90 درصد زمین مسکن خبر داد و گفت: مرحله اول پروژه بزرگ نهضت ملی مسکن مهرماه امسال افتتاح می شود. سال با استفاده از 100000 واحد مسکونی.

  اولین مرکز هوشمند ترک اعتیاد در شیراز افتتاح شد

وی با بیان اینکه تا پایان شهریورماه نخستین واحدهای طرح ملی مسکن 90 تحویل داده می شود، گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده حدود 100 هزار واحد به افرادی که زودتر در این طرح شرکت کرده و سپرده اولیه خود را واریز کرده اند و پاسخگو بوده اند، تحویل داده می شود. برای ساخت پروژه داده خواهد شد

به گفته محمودزاده، این پروژه ها در بسیاری از استان ها از جمله یزد، کرمان، خراسان جنوبی و … افتتاح می شود.

دیدگاهتان را بنویسید