هشدار چین به مقامات آمریکایی؛ از دامن زدن به نظریه «تهدید چین» اجتناب کنید.

شفقنا- چین از برخی مقامات آمریکایی خواسته است که تفکر دوران جنگ سرد را کنار بگذارند و از دامن زدن به نظریه «تهدید چین» اجتناب کنند.

به گزارش شفقنا از ایسنا، به نقل از روزنامه گلوبال تایمز، این اظهارات پس از آن از سوی دولت پکن مطرح شد که مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد که ارتش چین در سال های اخیر خصمانه و خطرناک تر شده است. سال ها.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که آنچه میلی گفته به هیچ وجه صحت ندارد. برخی از مردم در ایالات متحده هنوز درگیر تفکرات دوران جنگ سرد هستند و به دامن زدن به نظریه “تهدید چین” ادامه می دهند. هدف از این کار چیزی جز بهانه ای برای گسترش نیروهای نظامی آنها نیست.

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: آمریکا بیشترین هزینه نظامی را در جهان دارد و اخیرا بودجه نظامی 813 میلیارد دلاری برای سال مالی آینده ارائه کرده و حدود 800 پایگاه نظامی در سراسر جهان دارد. از زمان تأسیس ایالات متحده، ایالات متحده تنها 16 سال است که از جنگ خارج شده است.

بر اساس گزارش رسانه ها، ژنرال میلی، در جریان یک تور هند-اقیانوس آرام که شامل توقف در اندونزی در روز یکشنبه بود، گفت که تعداد رهگیری کشتی های جنگی و کشتی های چینی در اقیانوس آرام توسط نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای شریک به طور قابل توجهی افزایش یافته است. و تعداد برخوردهای خطرناک تشدید شد.

ژائو لیجیان افزود: چه کسی برای به رخ کشیدن توانایی های خود کشتی ها و جنگنده ها را به کشورهای دیگر می فرستد؟ چه کسی همیشه سعی در تهدید صلح و ثبات منطقه ای دارد؟ چه کسی قطعاً دشمن است؟ حقیقت در یک چشم به هم زدن آشکار است. من از مقامات آمریکایی می‌خواهم که از تفکر جنگ سرد اجتناب کنند و از دامن زدن به نظریه “تهدید چین” خودداری کنند.

  این فعال مصری وارد صدمین روز اعتصاب غذای خود شد

وی در واکنش به اظهارات آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان در مورد ارائه چین “یک کشور، دو سیستم” در تایوان، گفت: چنین اظهاراتی منعکس کننده دیدگاه های مغرضانه نسبت به پکن است. چین هرگز جنگی را آغاز نکرده و هیچ سرزمین خارجی را تصرف نکرده است و هرگز تهدیدی علیه هیچ کشوری نبوده است.

برباک گفت آلمان با شرکای خود برای کاهش وابستگی خود به چین کار خواهد کرد و باید اعلام حمله چین به تایوان را جدی بگیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: پکن بهترین کارنامه امنیت و صلح را در میان کشورهای بزرگ دارد و وقتی صحبت از صلح و امنیت به میان می آید، چین همیشه از استقلال و تمامیت ارضی همه کشورها حمایت می کند و به روند صلح متعهد است. توسعه. موضوع تایوان موضوع داخلی چین است و نیازی به مداخله خارجی ندارد.

وی ادامه داد: چین به سیاست اتحاد مسالمت آمیز و یک کشور، دو نظام پایبند است. هیچ کس نباید این روند قاطع و قوی را تضعیف کند، در غیر این صورت اراده و توانایی مردم چین از تمامیت ارضی و تمامیت ارضی کشور محافظت می کند.

ژائو لیجیان تاکید کرد که آخرین چیزی که امنیت و ثبات در منطقه آسیا و اقیانوسیه به آن نیاز دارد، جدایی از ناتو است. قرن بیست و یکم با چند قطبی بودن مشخص می شود. دورانی که چند کشور غربی بر همه چیز تسلط داشتند گذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید