نماینده مردم: رئیس جمهور وزرای کار، امنیت و تجارت را همزمان به مجلس معرفی می کند.

1300665 241 خبر عجیب

شفنا-سید کریم حسینی عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی در رابطه با عدم معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط رئیس جمهور گفت: طبق بررسی هایی که انجام دادیم گفتند رئیس جمهور باید سه وزیر را معرفی کند. کار، امنیت و تجارت با هم در مجلس، آرام آرام

به گزارش ایسنا و به نقل از شفقنا، یکی از اعضای کمیته اجتماعی شورای اسلامی در رابطه با عدم معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی رئیس جمهور، اظهار کرد: با بررسی هایی که انجام دادیم گفتند رئیس جمهور باید سه وزیر کار، صلح و بازرگانی را تعیین و به مجلس نیز معرفی کند.

سید کریم حسینی در خصوص اینکه چه زمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی می شود، گفت: رئیس جمهور از نظر قانونی سه ماه فرصت دارد تا گزینه پیشنهادی خود را ارائه کند.

وی افزود: بر اساس استعلام و اطلاعاتی که داریم گفتند آقای رئیس جمهور می خواهد سه وزیر را با هم معرفی کند، البته بعد از مشخص شدن وضعیت وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی.

یکی از اعضای کمیته اجتماعی شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا مهلت معرفی وزیر تعاون تا تعیین تکلیف وزارت تجارت و بازرگانی به پایان نمی رسد، گفت: باید مهلتی وجود داشته باشد چرا که دولت این کار را نکرده است. با این حال لایحه ای ارائه کرده و تکلیف و همچنین وضعیت وزارت کار را مشخص نکرده است، اگر به همین منوال بماند وضعیت خوبی نیست و تقریباً رکود در این وزارتخانه و در تمام شعب آن وجود دارد و در آنجا وجود دارد. هیچ حرکتی از سوی وزیر رسمی نیست.

  هرجا جنایت حقوق بشر در سرتاسر جهان رخ می دهد، نام آمریکا می درخشد

نماینده مردم اهواز در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون اجتماعی در این زمینه ابلاغی داشته است، اظهار داشت: هم رئیس کمیسیون و هم برخی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در این خصوص تذکرات و تذکرات شفاهی دادند. جلسات، و پاسخ این است که در حال بررسی است، گزینه هایی وجود دارد.

خجت الله عبدالملکی با رای نمایندگان مجلس در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتخاب شد و رئیس جمهور با استعفای وی در چهارم خرداد ماه سال جاری، محمدهادی زاهدی وفا را منصوب کرد. به سمت «سرپرست وزارت تعاون، کار و مراقبت اجتماعی».

دیدگاهتان را بنویسید