من می خواهم نخست وزیر انگلیس بمانم

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از تلگراف، در حالی که حزب محافظه کار انگلیس تا چند هفته دیگر رهبر جدید این حزب و نخست وزیر آینده این کشور را انتخاب می کند، بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی گفت که او می خواهد نخست وزیر بماند.

همانطور که وب سایت تلگراف گزارش داد، جانسون که چند هفته پیش استعفا داد، در یک مهمانی خصوصی به «لرد کراداس» از مجلس اعیان بریتانیا گفت: «او نمی‌خواهد از سمت نخست‌وزیری استعفا دهد و می‌خواهد در انتخابات بعدی حزب مبارزه کند. برای رهبر حزب.”

کاراداش ادامه داد: هیچ ابهامی در دیدگاه بوریس وجود نداشت. او قاطعانه نمی خواهد استعفا دهد. او می خواهد کار را تمام کند (و نخست بافی بماند) و معتقد است که می تواند با هوادارانی که دارد موفق شود.

او همچنین گفت که جانسون به او گفته است: هر چیزی را که مانع نخست وزیر شدنش شود را نابود خواهد کرد. جانسون گفت که اگر فردا انتخابات عمومی برگزار شود و او رهبر حزب محافظه کار باشد، در انتخابات پیروز خواهد شد و من با او موافقم.

بوریس جانسون پس از آخرین رسوایی ها در کابینه و در نتیجه کناره گیری 50 وزیر و نماینده مجلس از همکاری با وی، سرانجام در 16 جولای مجبور به استعفای رسمی از سمت نخست وزیری شد.

با اعلام استعفای جانسون، نمایندگان حزب محافظه کار، حزب حاکم، برای انتخاب جانشین وی، پس از اعلام نامزدی 11 نفر، در 5 دور رای گیری، در نهایت دو گزینه اصلی یعنی ریشی سوناک، مدیر مالی سابق را انتخاب کردند. وزیر و لیز تراس، وزیر.امور خارجی جاری رسیدند. نخست وزیر آینده انگلیس و رهبر حزب محافظه کار در 14 سپتامبر و از بین این دو نفر با رای 160 هزار نفر از اعضای این حزب معرفی می شود.

  زمان بازی فوتبال پرسپولیس و استقلال در دربی 98 مشخص شد

دیدگاهتان را بنویسید