ممنوعیت و محدودیت فعالیت در بنادر مسافری و تجاری شرق استان تا بهبود شرایط جوی

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حمیدرضا محمد حسینی تهتی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به آمادگی تمامی واحدهای این اداره کل در پی احتمال وقوع طوفان و همچنین اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با حوادث احتمالی افزود: اخطار نارنجی اداره کل هواشناسی استان و ستاد مدیریت بحران اداره کل، با توجه به وقوع طوفان و سیلاب در منطقه، کلیه بنادر تابعه در محدوده خود محدود خواهند شد. عملیات تا عادی شدن شرایط جوی و در ساعات معین.

این مسئول افزود: بنادر شرق هرمزگان برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از طوفان در منطقه در آماده باش کامل هستند تا در صورت بروز حوادث در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: فعالیت های مسافری بندری از جمله بنادر شهید حقانی و هرمز در شرایط ناپایدار تا زمان بهبود وضعیت جوی و برقراری ارتباط هموطنان با سامانه تلفن گویا 3111 در خصوص وضعیت تردد خودروها بسته است. کشتی ها مسافران باید در مرکز استان اطلاعات کسب کنند.

محمد حسینی تکتی اظهار داشت: اطلاعات اقدامات پیشگیرانه و هشدارهای جوی به طور کامل ارائه شده و در روزهای آینده از تردد دریایی جلوگیری و یا با احتیاط کامل انجام می شود.

وی با اشاره به تمهیدات و تصمیمات پیش بینی شده در بندر بهنار گفت: اقداماتی از قبیل چیدمان مناسب تجهیزات بندری، آماده سازی کامل ایستگاه های آتش نشانی بندری، آماده سازی واحدهای حفاظتی، هماهنگی و ارتباط با ستاد مدیریت بحران در قالب پروتکل های جلسات. همه بخش ها اطلاع رسانی شد

  روسیه می گوید موشک مافوق صوت زیرکون را آزمایش کرده است.

لازم به ذکر است؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی، با ورود سامانه بارشی به استان هرمزگان تا پایان هفته، احتمال طوفان شدید و طغیان رودخانه ها دور از انتظار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید