معاون رئیس جمهور در امور زنان: قانون دورکاری هنوز لغو نشده است

8169635 479 خبر عجیب

شفقنا- معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: قانون دورکاری همچنان وجود دارد و لغو نشده است. مقرر شد که زنان همچنان می توانند در ساعات غیر سلطنتی و زمانی که ادارات باز هستند از قانون استفاده کنند.

به گزارش شفقنا، انسیه خزعلی در حاشیه اکسپوی رویدادهای مدیریت ایران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قانون دورکاری همچنان وجود دارد و لغو نشده است. مقرر شد که زنان همچنان می توانند در ساعات غیر سلطنتی و زمانی که ادارات باز هستند از قانون استفاده کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان اضافه کرد: اما این قانون بستگی به این دارد که مدیر مربوطه چقدر همکاری داشته باشد و کارهایی که انجام می دهند از راه دور انجام می شود یا خیر. موضوع دورکاری آنطور که باید در دفاتر ما رسیدگی نشد. در برخی استان ها مانند استان فارس از دورکاری به خوبی استفاده می شد و دقیقاً به مدیر کل آن استان که معتقد به این موضوع بود پیوند خورد.

هزالی افزود: امیدواریم در سایر استان ها نیز شاهد همکاری لازم از سوی مدیران با کارکنان زن به ویژه کارکنانی که دارای فرزند زیر 6 سال هستند و یا باردار هستند، باشیم.

وی تاکید کرد: برنامه همیشه حمایت، همکاری و کمک به بانوان بوده است تا بتوانند آن طور که باید به وظایف خود در داخل و خارج از خانه عمل کنند.

معاون زنان رئیس جمهور در ادامه به تشریح تلاش ها و برنامه های معاونت زنان پرداخت و گفت: تلاش برای حمایت از زنان در محیط کار است، بحث مرخصی در حال پیگیری است تا اثربخشی آن بیشتر شود و پیگیری ها در پرداخت مرخصی زایمان.”

  مدیرکل اعزام مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی: تبلیغ و اعزام مبلغ به استان ها بسیار بحرانی شده است.

هزالی اضافه کرد: بحث های دیگری هم داریم که مربوط به کار بانوان است، سیستم کاری داریم که می توانیم با توجه به مشکلات مختلف بانوان این مشکل کاری را تنظیم و تصویب کنیم.

وی گفت: ما لوایحی در خصوص پیشگیری از طلاق داریم. ما تصمیماتی در رابطه با مشاوره برای سال های اولیه ازدواج داشتیم. همچنین دو مصوبه مربوط به ساختار اداری در خصوص زنان و مشاوره برای زنان و زنان سرپرست خانوار داریم.

دیدگاهتان را بنویسید