مسکو درخواست تل آویو برای «آژانس یهودی» را بی پاسخ گذاشته است.

به گزارش شفقنا از ایرنا، پایگاه خبری «والا» گزارش داد که دولت روسیه به درخواست تل آویو مبنی بر اعزام هیئتی از وکلای خود به مسکو برای بررسی بحران مربوط به فعالیت های آژانس مهاجرت یهودیان پاسخ نداده است.

پیش از این، یایر لاپید، نخست وزیر اسرائیل گفته بود که «بسته شدن دفتر آژانس یهود در روسیه یک رویداد خطرناک است که بر روابط دو کشور تأثیر می گذارد».

در همین زمینه، خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که «لپید دستور داده است که به محض موافقت روسیه برای مذاکره در این زمینه، یک تیم حقوقی برای سفر به مسکو آماده شود».

دیروز رسانه های عبری گزارش دادند رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته است در واکنش به ممنوعیت فعالیت «آژانس مهاجرت یهودیان» در روسیه اقداماتی را علیه این کشور انجام دهد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

توقف انتقال مالکیت زمین کلیسای الکساندر نوسکی در اورشلیم اشغالی به روسیه

– اتخاذ تدابیر جدید برای کمک به اوکراین

– دعوت از سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو برای رایزنی

به دنبال تشدید تنش ها بین مسکو و تل آویو پس از جنگ در اوکراین، وزارت دادگستری روسیه طی دستوری که هفته گذشته به آژانس یهود ارسال شد، کلیه فعالیت های آنها در خاک روسیه را ممنوع کرد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در این رابطه نوشت که «دستور توقف فعالیت آژانس یهود در روسیه باعث شده بسیاری از یهودیان مقیم آن کشور احساس خطر و دستگیری کنند».

تعطیلی آژانس مهاجرت یهودیان در روسیه به معنای کاهش چشمگیر و حتی توقف مهاجرت صهیونیست ها از روسیه به سرزمین های اشغالی است.

  سرمربی تیم نیکاراگوئه: ایران با یکی از اشتباهات ما گل زد

فعالیت اصلی «آژانس یهود در روسیه» حمایت از مهاجرت صهیونیست ها به سرزمین های اشغالی و اسکان آنها در فلسطین اشغالی است. این آژانس طی 30 سال گذشته در مهاجرت صهیونیست ها از روسیه به فلسطین اشغالی نقش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید