مدیریت اوقاف به دنبال تعامل با شهرداری های استان یزد است

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام حسین زارع زاده مدیرکل کمک ها و امور خیریه استان یزد در مراسم افتتاحیه مسجد صاحب الزمان بافاق وی اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر برای بازسازی مناسب این مسجد و رفع اختلافات ترافیکی را قابل تحسین خواند و از زحمات این دو نهاد مردمی قدردانی کرد.

وی با تاکید بر همکاری بیشتر، نکته اصلی اهدایی را در همه موارد وقف اقتصادی و مناسب دانست و خاطرنشان کرد: این خیر به دنبال تعامل با شهرداری های استان است.

در این مراسم شهردار بافیق با قدردانی و تشکر از حضور مدیر کل خیرین استان یزد، اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مدعوین، یکی از توصیه های قرآن و آموزه های دینی در اسلام را بیان کرد. توجه به ساخت و ساز و نوسازی مساجد است، گفت: در سایه همکاری و مشارکت مردم، کار پروژه مسجد صاحب الزمان (عج) در فضایی معنوی آغاز شد.

سید علی نوروزی مساحت اجرای این پروژه را 160 متر مربع اعلام کرد و افزود: عملیات ساخت مسجد مذکور از سال 1400 آغاز شده و امروز به لطف خداوند شاهد بهره برداری از این مکان مذهبی هستیم.

وی اجرای پروژه مسجد صاحب الزمان عج از جمله تملک ملک جایگزین مسجد قدیمی و فرسوده، تخریب بنای قدیمی، طراحی و ساخت مسجد جدید با اسکلت بتنی مستحکم و مقاوم را انجام داد. سازه، اجرای کلیه امکانات و تزیینات متناسب با مکان معنوی و ساخت و ساز. رواق های جلوی مسجد شمرده شده است.

وی هزینه تملک زمین و ساخت این بنای معنوی ارزشمند را 34 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: این مبلغ از محل منابع داخلی شهرداری تامین و پرداخت شده است.

  اعدام در عربستان سعودی؛ بیانیه زندانیان بحرینی در محکومیت اعدام شیعیان سعودی

این مسجد بسیار قدیمی مدت ها در حال فرسودگی بود و سال گذشته شهرداری بافک با اختصاص اعتبارات لازم به نام مسجد جدید اقدام به بازسازی آن کرد.

دیدگاهتان را بنویسید