مخالف تعریض و آسفالت جاده جنگلی ماشلک هستیم/ تعریض و آسفالت منجر به قطع درختان زیادی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مسعود ملکی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته به همراه دادستان مرکز استان، مدیرکل بازرسی استان، مدیرکل محیط زیست استان، مدیرکل محیط زیست استان، از جاده جنگلی ماشالک بازدید کردیم. فرماندار نوشهر و تنی چند از مدیران شهرستان اظهار داشت: از همان ابتدا از جاده ماشلک به روستای ویسار به طور کامل بازدید کردیم و دادستان استان طی مصاحبه ای با رسانه ها رسما اعلام و تاکید کرد که این جاده آسفالت و بازگشایی نشود. ، زیرا او معتقد بود که این نابودی جنگل است.

وی ادامه داد: من خودم مخالف تعریض، آسفالت و بازگشایی این جاده برای تردد وسایل نقلیه هستم، زیرا این جاده جاده ای بسیار بایر با انواع جنگل ها و دارای شیب تند، ترک های عمیق و سطح آن نیز پوشیده شده است. درختان.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر با بیان اینکه دو راه ارتباطی به قطعه کجور در منطقه دوآب و جاده آبپری داریم، تصریح کرد: اکنون مناطق خطرناک از جاده دوآب تا قطعه کجور در حال قطع و تعریض است. ایمنی این مسیر افزایش یافته است.

وی بیان کرد: دستکاری جاده ای که منطقه بیابانی است و مشکلات زیست محیطی دارد به نظر من در تخریب شدید منابع طبیعی و محیط زیست ما را خواهند گرفت.

ملکی با بیان اینکه در این مدت تحت فشار شدید افکار عمومی و رسانه ها بودیم، اذعان داشت: همان جاده ماشلک که روستای وایسر از توابع کجور را به هم وصل می کند، شورای اسلامی همان روستا طوماری تهیه کرد و یک روز قبل بازدید مسئولان استانی این زمان را برای من آوردند و تاکید کردند که ما روستاییان با تعریض و آسفالت این جاده کاملا مخالف هستیم و به همین دلیل وقتی می بینیم روستاییان ویسار به شدت با این موضوع مخالف هستند.

  ممنوعیت فروش بلیت چارتر پروازهای نجف و بغداد تا 10 روز پس از سفرهای اربعین

او تاکید کرد که اصلا لازم نیست جاده جنگلی ماسلوک به ویسار تعریض و سنگفرش شود، گفت: اگر آن کار انجام می شد، چه هزینه و ویرانی هنگفتی به دنبال دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – نوشهر با تاکید بر اینکه تعریض و آسفالت جاده جنگلی ماشالک منجر به قطع درختان زیادی می شود گفت: از آنجایی که جاده جنگلی ماشالک به دو روستای ییلاقی ویسار و دالاسم متصل می شود. سپس بازگشایی شود.یک کیلومتر دیگر از جاده فرعی فاصله بگیرید تا به جاده اصلی کجور متصل شوید و از نظر کوتاه شدن مسافت تاثیری ندارد.

وی گفت: محیط زیست نیز به شدت با هرگونه تعریض و آسفالت این جاده جنگلی مخالف است.

دیدگاهتان را بنویسید