مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت های «ایمیدرو» و «ایدرو» موافقت کرد.

به گزارش شفقنا از مهر، صبح امروز (سه شنبه 13 مردادماه) نمایندگان شورای اسلامی در جریان رسیدگی به درخواست تحقیق و تفحص میدانی شرکت های ایمیدرو و ای درو با 153 رأی موافق، 52 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع رأی دادند. فولاد آنها با مجموع 229 رای موافق بودند.

محمدرضا صباغیان عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس در خصوص لزوم انجام این بررسی گفت: با این کار می توان جلوی انحراف از مسیر و هرگونه تخلف را گرفت و هر مجلسی را به مسیر سالم هدایت کرد. برای چندین دهه هیچ تحقیقی در مورد این مجموعه بزرگ انجام نشد.

وی افزود: محورهای تحقیق و تفحص مشخص است، بررسی طرح های توسعه یکی از مواردی است که باید بدانیم در رابطه با آنها چه مسیری طی شده است. همچنین واگذاری معادن به بخش خصوصی موضوع دیگری است که باید بررسی شود. ضمناً نحوه برگزاری مزایده ها نیز باید رصد شود.

صباغیان تصریح کرد: یکی از افرادی که باید این بررسی را درخواست کند کمیسیون صنعتی است. چرا این کمیته با این تحقیق مخالفت می کند اگر این ابزار نظارتی به نفع همه مجموعه ها است.

همچنین احسان ارکانی، عضو کمیته برنامه و بودجه در رابطه با این بررسی گفت: بررسی ها نشان می دهد که این شرکت ها با اهدافی که برایشان در نظر گرفته شده فاصله دارند. سوال اینجاست که چرا کمیته صنایع و معادن که با بررسی های کمتر مهم موافق است، در این مورد اختلاف نظر دارد؟

وی افزود: امیدواریم با این اقدام حیاط خلوت تاریک وزارت حریم خصوصی روشن و روشن شود.

  حسین (ع): ای مردم، من بخشنده شما هستم، آیا می دانید من کیستم؟ / داستان بازگشت به جاهلیت پس از پنجاه سال: جستاری از سید جعفر شهیدی

ارکانی بیان کرد: ارتقای رتبه اعضای هیئت مدیره و مدیران در تمامی بخش های این شرکت ها با استاندارد ارزیابی و عملکرد این افراد نیز بررسی می شود. میزان و نحوه جذب و استخدام این افراد در شرکت ها نیز از محورهای اصلی این بررسی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید