ما آماده همکاری همه جانبه در منطقه و افغانستان هستیم

به گزارش خبرگزاری موج، خسرو ناظری دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در نشست بین المللی «افغانستان: امنیت و توسعه اقتصادی» که در حال برگزاری است، گفت: اکو برای همکاری های همه جانبه هم در منطقه و هم در منطقه آمادگی دارد. افغانستان..

وی گفت: اکو برقراری صلح، ثبات و امنیت در افغانستان را مهم ترین عامل برای حمایت از روند بازسازی، توسعه و رشد اقتصادی اجتماعی در آن کشور می داند. این عوامل همچنین با حمایت از سرمایه گذاری و فعالیت های تجاری در منطقه و مرزهای آن، نقش اساسی در مسائل یکپارچگی منطقه ای ایفا می کنند.

دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی ادامه داد: توسعه روابط همکاری های اقتصادی در افغانستان که بخشی از توسعه پروژه های منطقه ای است برای اکو حائز اهمیت است. علاوه بر این، با توجه به پتانسیل رو به رشد آسیای مرکزی، افغانستان می تواند نقش مهمی در اجرای پروژه های ترانسپورتی و ترانزیتی، به ویژه راه آهن ترانس افغانستان ایفا کند.

ناظری خاطرنشان کرد: اکو آمادگی دارد برای همکاری همه جانبه هم در منطقه و هم در افغانستان و همچنین از طریق تأسیس این سازمان، برای ابتکارات و پروژه های جدیدی که در آینده اجرا خواهد شد، از جمله بازسازی اقتصادی افغانستان، کمک مالی کند.

وی تاکید کرد: باید به این مشکلات توجه ویژه داشته باشیم و راهکار عملی پیدا کنیم. انزوای افغانستان کمکی به حل مشکلات این کشور نخواهد کرد.

ناظر از همه طرف های ذینفع به شمول جامعه بین المللی خواست تا تدابیری را برای انکشاف پایدار افغانستان اتخاذ کنند و تلاش ها را برای تهیه پیشنهادات برای اتخاذ تدابیر مشترک برای همکاری در مسیر افغانستان هماهنگ کنند.

  انتصاب رئیس شورای راهبردی استان لرستان به تعویق افتاد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که شرکت کنندگان در پایان این نشست به نتایج خاصی دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید