قاچاق 70 دستگاه خودروی فرسوده و مستهلک به کشور

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مجتبی قهرمانی رئیس قاضی هرمزگان گفت: تصاویر منتشر شده از خودروهای فرسوده در انبار اموال بندرعباس مربوط به 70 خودرو است که به صورت مستهلک به کشور قاچاق شده و همچنین با دادن حجم موتور بالای 2500. طبق مقررات KK مجاز به جابجایی و شماره گذاری نمی باشد.

وی با اشاره به اینکه خودروهای مورد نظر توسط قاچاقچیان از طریق دریا وارد کشور شده اند، تصریح کرد: فرسودگی این خودروها به دلیل درجه دو بودن و استهلاک آنها در کشورهای مبدا است.

قرنی خاطرنشان کرد: از مجموع 280 خودروی خارجی موجود در انبار بندرعباس، 210 خودرو کاملا سالم و نو هستند که توسط یک شرکت به اتهام قاچاق توقیف و با تصمیم مقام قضایی تحویل داده شد. به خریداران

وی افزود: اما 70 خودروی باقیمانده که عکس آنها در روزهای اخیر منتشر شده، خودروهای فرسوده خارجی هستند که به همین شکل و برای استفاده از قطعات یدکی و به دلیل غیر قابل استفاده بودن به دلیل بالا بودن، وارد کشور شده اند. فرسودگی و حجم موتور بالای 2500 سی سی قابل حراج یا فروش نیست.

رئیس کل دادگستری در پایان تاکید کرد: در ماه های اخیر صدها خودرو و ماشین آلات راهسازی و میلیاردها تومان کالا به سازمان اموال استان هرمزگان واگذار شده است.

  گام جدید چین برای تولید انرژی پاک نامحدود / رکورد خورشید مصنوعی در سنتز 1000 ثانیه!

دیدگاهتان را بنویسید