فلسطین: فقدان عزم بین المللی به اسرائیل گزینه های بیشتری می دهد

شفقنا- وزارت خارجه فلسطین تاکید کرد که فقدان عزم بین المللی برای فشار بر اسرائیل به تل آویو فرصت های بیشتری برای جلوگیری از اجرای راه حل دو کشوری می دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، وزارت امور خارجه فلسطین امروز (سه شنبه) در بیانیه ای توسعه شهرک ها، مصادره زمین ها و تخریب خانه ها و زیرساخت های فلسطینی ها، جنایات مستمر فلسطینیان را مورد تاکید قرار داد. شهرک نشینان علیه فلسطینیان و اراضی و دارایی های آنها که آخرین آنها حملات شهرک نشینان به منطقه مسافربری یاتا است، این جنایات را محکوم و تاکید کردند که این جنایات بخشی از نقشه بزرگ گمراه کردن اسرائیل توسط مقامات این کشور برای از بین بردن اوضاع سیاسی و سیاسی است. بعد مذاکره درگیری ها و راه حل ها و جایگزینی آن با مفاهیم و مواد با هدف تقویت اشغال و شهرک سازی و همچنین کسب زمان بیشتر برای تکمیل روند الحاق کرانه باختری اشغالی و تحمیل حاکمیت اسرائیل بر آن، توافق کردند.

این وزارتخانه همچنین در بیانیه خود تاکید کرد: ارائه سیاسی اسرائیل نشان دهنده تضاد شدید مواضع و اظهارات گمراه کننده مقامات این رژیم با اقدامات نظامیان و شهرک نشینان اسرائیلی است، به ویژه اینکه توسعه شهرک‌ها و مصادره اراضی بیشتر از فلسطینی‌ها و زنجیره‌ای است. جنایات اسرائیل علیه شهروندان فلسطینی از عوامل اصلی تضعیف امکانات و از بین بردن بستر لازم برای آغاز روند صلح و مذاکرات واقعی و معنادار بین طرفین فلسطینی و اسرائیلی است.

وزارت امور خارجه فلسطین همچنان تل آویو و سازمان های وابسته به آن را به طور کامل و مستقیم مسئول جنایات جاری شهرک سازی می داند و فشار بین المللی و واقعی بر تل آویو برای مشارکت در روند صلح و مذاکرات جدی بر اساس اصول بین المللی اعمال می کند. صلح و جلوگیری از ادامه فرار از راه حل سیاسی

  ژاپن از توافق اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفت روسیه حمایت کرده است

علاوه بر این، این وزارتخانه تاکید کرد که نبود عزم بین‌المللی برای اعمال فشار لازم بر تل‌آویو، فرصت‌های بیشتری را برای رژیم اشغالگر فراهم کرده است تا امکان اجرای راه‌حل دو کشور و شرایطی را که تل‌آویو باید به آن عمل کند، از بین ببرد. یک طرح توسعه طلبانه و نژادپرستانه برای منافع استعماری در این سرزمین، فلسطین آن را می خواهد، به گونه ای ارائه می دهد که صحبت از راه حل دو دولتی تبدیل به یک خیال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید