فعالیت ها و اخبار حوزه علمیه; اطلاعیه تعطیلات تابستانی جامعه الزهرا/ دعوت به نهمین دوره جشنواره بانو امین/ برگزاری هجدهمین جلسه کارگاه آموزشی وعظ و خطابه/ تمدید جشنواره پژوهشی حوزه علمیه خراسان

حجت الاسلام نوروزی گفت: هجدهمین جلسه از سمینار خطبه با موضوع تبادل علمی شبهات عاشورا چهارشنبه 14 مرداد 1401 ساعت 17:30 با ارائه حجت الاسلام مهدی شادفر و با حضور برگزار می شود. از اساتید مدعو حجج اسلام و المسلمین عباس فرازی نیا و عبدالحمید واعظ شهیدی.

وی با اشاره به اینکه شیوه بیان تصمیمات نیز توسط حجت الاسلام زارمنش ارائه شده است، افزود: این برنامه در حوزه علمیه فضیلیه به نشانی 18 آخوند خراسانی، شعبه سوم سمت چپ، 21 سرشور برگزار می شود.

مروی: مجمع نمایندگان طلاب بازوی توانمند حوزه است

جمعی از نمایندگان طلاب و ائمه جمعه خراسان بزرگ با آیت الله جواد مراوی دیدار کردند. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این جلسه، مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم را بازوی توانمند جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه علمیه معرفی کرد و اظهار داشت: نمایندگان طلاب به دلیل جایگاهی که در بین طلاب دارند، هستند. نقش بسزایی در انتقال مشکلات و دغدغه های طلاب به موسسات عالی معنوی دارند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات مختلفی در شورای عالی حوزه های علمیه برای رفع مشکلات طلاب در حال انجام است و تلاش زیادی صورت گرفته است تا در کنار انعکاس آن به مراجع عظام تقلید شاهد گشایش نسبی باشیم. در وضعیت دانش آموزان البته تا زمانی که این اقدامات به نتیجه قطعی نرسد، نمی‌توانیم جزئیات آن را اعلام کنیم.

یکی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به فضیلت ویژه ماه ذی الحجه گفت: ذی الحجه ماه ویژه شیعیان است. عرفه، عید قربان و عید غدیر در این ماه است. عید غدیر که حتی برخی از بزرگان اهل سنت نیز برای بیان عظمت او تعابیر خاصی را به کار برده اند.

  سخنگوی طالبان: آمریکا پول مردم افغانستان را می‌دزدد

وی افزود: در روزهای پایانی ماه ذی الحجه، روز مبخله اوج تجلی و عظمت اهل بیت(ع) است. روز مبلا از آن روزهاست که هر چه بیشتر در آن تأمل کنید، عظمت مولای مظلوممان حضرت علی (ع) بیشتر نمایان می شود.

این استاد دروس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: روز مباهله از دو جهت قابل توجه است. اول اینکه با وجود صحابه، خداوند به پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) دستور داد که اهل بیت (علیهم السلام) را با خود همراه کند، و نکته دوم تعبیر خاصی است که خداوند از رفتار معلمان متقیان (علیهم السلام) به کار می برد. ). لقب «انفوسانا» را ذکر کرده و به عبارتی امیرالمؤمنین را روح پیامبر (ص) می‌داند که بزرگترین فضیلت امیرالمومنین (ع) است. به قول امام رضا (ع) در مناظره با مامون و همچنین خود پیامبر (صلی الله علیه و آله) اعلام کردند که با این استدلال حق خلافت دارند.

اولین جلسه هیئت مدیره جامعه الزهرا(س) و حوزه های علمیه خواهران قم برگزار می شود.

اولین جلسه مجمع تفکر مدیران جامعه الزهرا(س) و سمینارهای خواهران قم با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی نماینده فقیه در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. سپاه

در این جلسه بر لزوم تشویق و توانمندسازی مدیران حوزه های علمیه خواهران برای تحقق تراز انقلاب اسلامی بحث و تبادل نظر خواهد شد.

اولین جلسه هیئت مدیره جامعه الزهرا(س) و کارگاه های آموزشی خواهران قم روز پنجشنبه 15 مردادماه از ساعت 9 الی 11 صبح در محل جامعه الزهرا(س) در محل سالن جلسات دفتر مدیریت برگزار می شود.

  تابع عربستان سعودی؛ هیئت دیپلماتیک امارات لبنان را ترک کرد

فراخوان عضویت انجمن فضای مجازی جامعه الزهرا

خانم حکمت نیا با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حضور یک جریان ساز در فضای مجازی اعلام کرد: انجمن فضای مجازی طلاب الزهرا سلام الله علیها برای فصل جدید فعالیت انجمن و لزوم هم افزایی بین فعالان و گروه های فعال در فضای مجازی، ماموریت ها و اهداف آنها.

رئیس رسانه و فضای مجازی تبلیغ با اشاره به اینکه به زودی کارگاه آموزشی سه روزه برای نقش آفرینان فضای مجازی برگزار می شود، ادامه داد: انجمن فضای مجازی برای شبکه سازی، گفتمان سازی و برگزاری آموزش های عمومی و تخصصی، فعالان فضای مجازی را به صورت گروهی برگزار کرد. این به تولید کنندگان، توزیع کنندگان، فناوران، تعامل کنندگان، سفیران، متفکران، پاسخ دهندگان، کاربران پویا، راهنماها، ناظران و تحلیلگران مختلف تقسیم می شود.

استخدام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از بین دانشجویان پایه دوم

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از بین دانشجویان دو خواهر و برادر علاقه مند به رشته های قرآن و حدیث و علوم قرآنی (اعجاز و ادبیات) در مقطع کارشناسی ارشد به صورت رایگان دانشجو می پذیرد.

بر اساس این گزارش، امکان تحصیل در دانشکده های علوم قرآنی در ۷ شهر قم، مشهد، تهران، اصفهان، شیراز، کرمانشاه و میبد وجود دارد.

مهلت ثبت نام از 2 تا 30 مرداد 1401 می باشد.

www.quran.ac.ir/tollab

دیدگاهتان را بنویسید