عذرخواهی پاپ به طور آزمایشی توسط بومیان کانادا پذیرفته شد

به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از روزنامه اینترنتی کراکس، ورنون سادل بک، رئیس قبیله سامسون کری در آلبرتای کانادا گفت: کلمات نمی توانند اهمیت این سفر شفابخش را برای مردم توصیف کنند.

اما در حالی که آنها از اقدام پاپ فرانسیس برای عذرخواهی برای گذشته کلیسا قدردانی کردند، ساکنان محلی از کلیسای کاتولیک خواستند مطالب بیشتری را ارائه دهند.

در همین حال، رهبر کاتولیک‌های جهان قرار است روز سه‌شنبه در مقابل جمعیتی متشکل از 60000 نفر مراسم عشای ربانی برگزار کند، اولین گردهمایی او در فضای باز در سفر به کانادا، با محوریت عذرخواهی بومیان برای نقش گذشته کلیسا در این کشور انجام شد.

به گزارش رویترز، انتظار می‌رود پاپ درخواست‌های مکرر خود را برای احترام به نسل‌های جوان و آموختن از بزرگان خود تکرار کند، سنتی که هنوز در جوامع محلی زنده است، اما در میان جوامع غربی رو به زوال است.

فرانسیس امشب قرار است از یک مکان زیارتی در 70 کیلومتری غرب ادمونتون بازدید کند که بین کاتولیک های محلی کانادا و شهروندان اروپایی محبوب است.

روز دوشنبه، پاپ از شهر ماسکاسیس بازدید کرد، شهری که قبلا دو مدرسه شبانه روزی در آن وجود داشت. او در آن شهر از جوامع محلی عذرخواهی کرد و به نقش کلیسا در مدارس شبانه روزی اشاره کرد.

اوایل سال گذشته، خبر کشف صدها گور دسته جمعی در محوطه ساختمان هایی که قبلاً مدرسه شبانه روزی کلیسای کاتولیک برای کودکان بومی در کانادا بود، غوغایی در سراسر جهان برانگیخت و چهره دیگری از ظلم طولانی مدت را آشکار کرد. مردم بومی در کانادا
در این گورها بقایای اجساد کودکانی یافت شد که کانادا تحت نظارت کلیسای کاتولیک برای ادغام اجباری نزدیک به 150000 کودک از جمعیت بومی در جامعه سفیدپوست از سال 1883 تا 1996 در مدارس شبانه روزی، در شرایطی که آموزش فرهنگ و زبان بومی ممنوع بود و کودکان بومی به زور از خانواده جدا می شدند و در این مدارس روزانه و عصرانه آموزش می دادند تا از صحبت به زبان مادری خودداری کنند.

  تهیه بانک اطلاعاتی خانواده های سیل زده یزد توسط گروه های جهادی بسیج/ خدمت 180 گروه جهادی برای کمک به سیل زدگان

پاپ روز چهارشنبه به شهر کبک سفر کرده و با دیپلمات ها و مقامات دولتی دیدار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید