طرح ولیعهد سعودی برای ساخت یک شهر عمومی بدون کربن

1 100 خبر عجیب

شفقنا- عربستان در حال تدوین طرحی بلندپروازانه برای ساخت شهری عمودی است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، ولیعهد عربستان سعودی روز دوشنبه در بیانیه هایی که رسانه های دولتی منتشر کردند، گفت: شهر بدون کربنی که عربستان قصد دارد در مجتمع نئوم بسازد، خانه ها، ادارات، پارک های عمومی و مدارس خواهد بود. در یک تصویر آینه ای به طول 170 کیلومتر (150 مایل) قرار گرفته اند. نام این طرح لاین است.

برای اولین بار در ژانویه 2021، محمد بن سلمان طرح های به اصطلاح “خط” را فاش کرد. این طرح اولین پروژه بزرگ ساختمانی برای منطقه تجاری NEOM به ارزش 500 میلیارد دلار است که با هدف تنوع بخشیدن به اقتصاد بزرگترین صادرکننده نفت جهان انجام می شود.

این شهر که 200 متر عرض دارد و با “انرژی های تجدید پذیر 100 درصد” کار می کند، همچنین شامل یک خط ریلی سریع السیر با 20 دقیقه ترانزیت متقابل خواهد بود. خبرگزاری دولتی SPA به نقل از او گفته است که در نهایت 9 میلیون نفر را در خود جای خواهد داد.

بن سلمان گفت: لایه های عمودی جوامع شهر، شهرهای سنتی و افقی را به چالش خواهند کشید. طرح های خط شهر نشان می دهد که جوامع شهری در آینده در محیطی بدون جاده، خودرو و آلاینده چگونه خواهند بود.

عربستان سعودی سال گذشته اعلام کرد که زیرساخت این پروژه 100 تا 200 میلیارد دلار است.

صندوق ثروت دولتی پادشاهی عربستان سعودی سرمایه گذار در نئوم است، شهری با فناوری پیشرفته به مساحت 26500 کیلومتر مربع (10230 مایل مربع) در دریای سرخ با مناطق متعدد، از جمله مناطق صنعتی و لجستیکی که قرار است در سال 2025 تکمیل شود.

  تهیه کلیه مراکز واکسیناسیون کووید 19 در گیلان برای کودکان بالای 5 سال

گزارش اصلی رویترز را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید