طالبان: ما می خواهیم تعامل خوبی با کشورهای جهان برقرار کنیم

شفقنا- سرپرست وزارت امور خارجه طالبان گفت که می خواهند در عرصه های سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی با کشورهای جهان تعامل خوبی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان پس از دیدار با مقامات ازبکستانی در حاشیه نشست بین المللی در تاشکند در جمع خبرنگاران گفت: آمادگی داریم که شرایط خوبی وجود داشته باشد. تعامل با کشورهای جهان در عرصه سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی.”

وی افزود: تمام مناطق افغانستان اکنون در کنترل یک دولت است. کشورهای جهان و منطقه می توانند با استفاده از این فرصت روی ما سرمایه گذاری کنند.

به گفته وی، در نشست تاشکند موضوعات مختلفی از جمله اقتصاد، ترانزیت و نقش افغانستان به عنوان پل ارتباطی میان آسیای مرکزی و جنوبی و راه آهن تمرز – مزار شریف – کابل – پیشاور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان با ولادیمیر ناراف سرپرست وزارت امور خارجه ازبکستان و عبدالعزیز کاملوف مشاور شورای امنیت ملی و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در امور سیاست خارجی دیدار و گفتگو کرد. حاشیه نشست بین المللی در تاشکند.

نشست دو روزه تاشکند امروز و فردا با حضور هیئت طالبان و نمایندگان حدود 20 کشور و سازمان بین المللی با تاکید بر افغانستان در این شهر برگزار می شود.

در این نشست، اقدامات و پیشنهادات هماهنگ جامعه جهانی در مورد مسایل کمک به ایجاد ثبات، امنیت، بازسازی پس از جنگ در افغانستان و همگرایی آن در روند همکاری های منطقه ای مطابق با منافع مردم سازماندهی خواهد شد. افغانستان و کل جهان مورد بحث قرار خواهد گرفت.

  حکم یک مقام سعودی به دلیل فروش غیرقانونی ویزا برای مردن

دیدگاهتان را بنویسید