طالبان خواستار آزادی “بی قید و شرط” دارایی های مسدود شده افغانستان شدند

به گزارش شفقنا از افغانستان، امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه دولت طالبان طی سخنرانی در نشست بین المللی در تاشکند گفت: ما از ایالات متحده آمریکا می خواهیم که تمامی دارایی های مسدود شده افغانستان را بدون قید و شرط آزاد کند. و تحریم های اقتصادی که بر افغانستان تحمیل شد.» آن را لغو کرد.

متقی افزود: حکومت موقت طالبان در 11 ماه گذشته توانسته نهادهای امنیتی را فعال و امنیت را برقرار کند. پس از سالها برای اولین بار بودجه کل کشور تصویب شد.

وی ادامه داد: با اعلام عفو عمومی به سنت زشت چهار دهه انتقام جویی پایان دادیم. مقامات رژیم سابق در سطوح مختلف در وزارتخانه ها و ادارات کار می کنند. ما کسی را به دلیل اختلافات سیاسی اخراج نکرده ایم.

متقی گفت: «طالبان بیش از 100000 جوان را در صفوف اردوی ملی و 180000 تن را در صفوف پولیس ملی استخدام کرده اند. ده ها تن از مقامات رژیم سابق از طریق کمیته تماس دولت موقت طالبان با افغان های مقیم خارج به کشور بازگشتند.

نشست دو روزه تاشکند امروز با حضور هیئت طالبان و نمایندگان 20 کشور و سازمان بین المللی با محوریت افغانستان در این شهر آغاز شد.

در این نشست، اقدامات و پیشنهادات هماهنگ جامعه جهانی به منظور کمک به ایجاد ثبات، امنیت، بازسازی پس از جنگ در افغانستان و همگرایی آن در روند همکاری های منطقه ای مطابق با منافع مردم چند ملیتی افغانستان سازماندهی می شود. و کل جهان مورد بحث قرار خواهد گرفت..

  فرمانده کل سپاه: رژیم صهیونیستی به زودی از نقشه جهان محو خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید