شکستن کمر مستاجران زیر بار اجاره/ رانت اطلاعاتی مانع تملک و الحاق اراضی مسکونی ملی در بیجار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از بیجار، افزایش غیرعادی اجاره خانه در بیجار کمر مستأجران را شکست و زندگی آنها را به فلاکت کشاند.

بازار بر اساس عرضه و تقاضا و سرمایه است بازار مسکن تعادل بین این دو بخش همچنان پابرجاست، اما با کاهش ساخت‌وساز و افزایش قیمت‌ها، قیمت مسکن سر به فلک کشیده است.

متأسفانه بحث افزایش اجاره بها که امروزه مورد توجه مستاجران قرار گرفته است باعث شده تا دلالان در این بازار پر هرج و مرج قدرت بیشتری پیدا کنند.

افزایش بی رویه نرخ وام مسکن و اجاره بها در شهرستان بیجار به اوج خود رسیده است و اکثر مستاجران که از طبقه متوسط ​​رو به پایین و درآمد محدودی هستند با مشکلات اساسی مواجه هستند.

پر واضح است که بی دقتی و عدم نظارت در تعیین قیمت ملک بر اساس افزایش قیمت دلار، بازاری آشفته و لجام گسیخته را به ما نشان می دهد که کمر مستاجران را خم کرده و سود به جیب دلالان این بی نظمی می ریزد.

بررسی های میدانی نشان می دهد که افزایش چشمگیر قیمت ها در شهرستان بیجار نسبت به نرخ بیکاری و ضریب توسعه بسیار پایین در شهرستان، خانه دار شدن را برای مستاجران بیجار به آرزویی باورنکردنی و دست نیافتنی تبدیل کرده است.

آقای امینی کارگر و مستاجر بیجار درباره افزایش اجاره بها در بیجار می گوید: با افزایش غیرعادی قیمت در شهر مجبور شدم یک منزل مسکونی در حاشیه شهر اجاره کنم چون پول رهن و اجاره ام کفاف نمی دهد. مرکز شهر.

وی افزود: سال گذشته همسر و یک فرزندم در یک خانه 65 متری یک خوابه زندگی می کردند اما امسال به دلیل افزایش اجاره بها مجبور به اجاره زیرزمین یک خانه آپارتمانی شدم.

  یکی از امتیازات یحیی را از رویارویی با شاگردان قلعه نویی بگیرید

خانم امینی نیز از شرایط بازار مسکن گلایه کرد و گفت: افزایش قیمت ها با کاهش توان اجاره مسکن همراه بوده و همین امر باعث استرس و عصبی شدن ما شده است.

وی افزود: متأسفانه تشعشع این استرس به تک فرزندم رسیده و فکر فرزندم درگیر تهیه خانه است.

اجاره خانه

اجاره اطلاعات از تملک و الحاق اراضی مسکونی ملی در بیجار جلوگیری می کند

احمدرضا قاسمی فرماندار بیجار در گفت و گو با خبرنگار موج در بیجار در خصوص افزایش قیمت و اجاره مسکن گفت: نبود برنامه جامع عملیاتی واگذاری زمین و تسهیلات بانکی، عدم اقبال انبوه سازندگان به ساخت و ساز و عرضه مسکن به دلیل کاهش قدرت خرید، نبود بسته حمایتی دولت و عدم ارائه تسهیلات از سوی بانک یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت ها است.

فرماندار بیجاروی به بیان شرایط سخت در ابتدای زندگی برای زوج های جوان پرداخت و گفت: تنها راه حل مشکل مسکن، فعالیت جهادی در این حوزه و همراهی و مشارکت خیرین مسکن ساز، نهادهای انقلابی از جمله ستاد اجرایی، بنیاد برکت است. و شهرک خاتم الانبیاء به همراه نهضت مسکن. می تواند مفید باشد.

قاسمی با اشاره به افزایش بی رویه قیمت مسکن افزود: در حال حاضر برنامه جامعی برای کنترل بازار وجود ندارد و متاسفانه بیشتر این مشکلات ناشی از دلالان است.

وی تعداد ثبت نام کنندگان در طرح ملی مسکن بیجار را قرائت کرد و گفت: 4942 نفر در بیجار برای بهره مندی از طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد 1984 نفر و در شهرهای پیرتاج، بابرشانی، توپ آغاج. و سوکند 18 نفر 173 نفر 24 نفر 264 نفر ثبت نام شده اند.

  روسیه سربازان وظیفه را به جنگ اوکراین نمی فرستد

این مسئول با بیان اینکه دست های پشت پرده مشکل تملک و الحاق زمین را دوچندان کرده است، گفت: 4 نقطه زمین با هماهنگی ادارات زیر نظر خفاش در بیجار شناسایی شده است اما متاسفانه به دلیل رانت اطلاعاتی یک بار اطلاع پیدا می کنند. موقعیت زمین، عده ای می خواهند آن را بخرند و اراضی مجاور را تصرف کنند و برای الحاق و مالکیت مشکل ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات فراوان، کار در زمین با موافقت اداره راه و فواید عمومی انجام می شود.

و گزارش شما را با استناد به حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به پایان می برم: رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: «رحمة للأرض، رحمة للسماوات».

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: بر اهل زمین رحم کن، پس هر که در آسمان است به تو رحم کند.

سید اله برجی

دیدگاهتان را بنویسید