شناسایی 80 ساختمان خطرناک در کوم

به گزارش خبرگزاری موج قم، ابراهیم معتمدی وی در خصوص تشکیل کمیسیون مشترک در حوزه ایمنی ساختمان گفت: وزارت کشور با توجه به اتفاقاتی که در چند سال اخیر پس از حادثه پلاسکو رخ داده است، تکلیف گروه های مسئول در این زمینه را مشخص کرده است. با همکاری شهرداری، آتش نشانی و سازمان نظام مهندسی حدود 80 ساختمان خطرناک در قم شناسایی شده است.

این مقام قمی در حاشیه نشستی که در خصوص ساختمان های خطرناک در اتاق جلسات معاونت هماهنگی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه ای که در خصوص ساختمان های خطرناک برگزار شد، گروه های مرتبط حضور داشتند و موارد مختلف در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تاکید کرد: در این جلسه بخشنامه ها به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمیته ای متشکل از شهرداری، سازمان آتش نشانی و سازمان نظام مهندسی و دبیرخانه تشکیل شود. این کمیته زیر نظر اداره کل راه و شهرسازی می باشد.

به گفته وی، این 80 نقطه خطرناک که در مرحله اول شناسایی شده اند، طبق بخشنامه ها و برگه های کنترلی مقرر شده است تا دو هفته پس از اعطای جایزه، وضعیت آنها در سامانه وزارت اطلاعات بارگذاری شود.

معتمدی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر این کمیته با حضور مالکان و معتمدین خاطرنشان کرد: این جلسات تا رفع مشکلات ایمنی ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه در این حوزه از شهرداری، سازمان های آتش نشانی شهرداری و نظام مهندسی پاسخگو هستند، افزود: این مشکل توسط اداره راه و شهرسازی رصد و پیگیری می شود و مجموعه منطقه نسبت به رفع مشکل اقدام می کند. ترتیبات لازم

  کوه سرخ، قطب مهم گیاهان دارویی در خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: در جلسه بعدی مقرر شد قوه قضائیه حضور داشته باشد تا بتوانیم از ظرفیت قوه قضائیه استفاده کنیم.

وی یادآور شد: در ادامه این جلسه با توجه به ساختمان های خطرناک دولتی مقرر شد طی دو هفته آینده جلساتی با مسئولان برای پیگیری کارهای فنی و تامین منابع برگزار شود.

معتمدی تصریح کرد: امیدواریم شاهد ارتقای ایمنی مجتمع های خدمات رسانی به مردم مانند مجتمع های تجاری، ارگان های دولتی و مجتمع های مسکونی بزرگ باشیم و به یک نقطه مشترک برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید